ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در پی ادامه بحران؛ جست‌وجوی فرانسوی‌ها در اینترنت برای اطلاع از نحوه بنزین‌دزدی

به گزارش مشرق،به دنبال افزایش قیمت سوخت در فرانسه برخی از شهروندان این کشور اقدام به سرقت سوخت از خودروها در شب می‌کنند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «تی.آر.تی» ترکیه، طی روزهای گذشته رانندگان خودرو نسبت به سرقت بنزین از باک خودروهای خود به پلیس فرانسه شکایت کرده‌اند.

هم‌اکنون از 12 هزار جایگاه سوخت در فرانسه، 5 هزار و 600 جایگاه سوخت با مشکل کمبود سوخت مواجه‌اند.

موتور جست‌وجوی گوگل با انتشار لیست پرجست‌وجوترین واژه‌ها در گوگل اعلام کرد که عبارت «چگونه می‌توان بنزنین را از باک ماشین‌ها کشید»، در بین عبارات فرانسوی بیشترین استفاده را داشته است.

بحران کمبود سوخت در فرانسه به دلیل ادامه اعتصاب کارگران پالایشگاه نفت در اعتراض به اصلاحاتی است که دولت این کشور قصد دارد در قانون کار تصویب کند که کارگران این اصلاحات را نوعی کاهش حقوق می‌دانند.

کارگران معترض راه‌های منتهی به 8 پالایشگاه را از اواخر هفته گذشته بسته‌اند که این امر منجر به توقف حرکت انتقال سوخت از این پالایشگاه‌ها به جایگاه‌های سوخت شد.

وزارت حمل و نقل فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که بنزین 2400 جایگاه سوخت به اتمام رسیده و این بحران به دلیل عملیات انتقال سوخت بوده نه کمبود آن در مخازن.

اتحادیه‌های کارگری فرانسه نیز گفته‌اند در صورت عدم موافقت دولت با خواسته‌های آن‌ها اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها بیشتر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.