ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داعش \"خبرنگار عراقی\" را در شهر موصل سر برید

داعش "خبرنگار عراقی" را در شهر موصل سر برید

ایرنا/ دیده بان آزادی های مطبوعات عراق امروز جمعه اعلام کرد که تروریست های داعش در ادامه جنایات و وحشی گری های خود، یک خبرنگار عراقی را در شهر موصل مرکز استان نینوا سر بریدند.
پایگاه خبری السومریه نیوز به نقل از «دانیال قاسم» مدیر دیده بان آزادی های مطبوعاتی عراق افزود: تروریست های داعش «طلال ابو ایمان» را که در کادر مهندسی شبکه اطلاع رسانی عراق در نینوا فعالیت می کرد، چند ماه پیش از منزلش در محله قاهره شهر موصل ربودند و هیچ اطلاعی از سرنوشت وی در دست نبود تا اینکه پنج روز پیش جسد وی تحویل خانواده اش شد.
وی گفت که گروه تروریستی داعش خانواده این خبرنگار را تهدید کرده بود که موضوع را افشا نکنند، ولی نزدیکان قربانی به نماینده دیده بان آزادی های مطبوعات گفته بودند که تروریست های سر او را از بدنش جدا کرده اند.
دیده بان آزادی های مطبوعات عراق ضمن ابراز تأسف و انزجار از این اقدام وحشیانه تروریست های داعش، از رئیس اتحادیه روزنامه نگاران عرب خواست که پرونده اعدام خبرنگاران توسط داعش را به دادگاه جنایت های جنگی منتقل کند.
طبق اعلام دیده بان مذکور، گروه تروریستی داعش 20 خبرنگار را طی یکسال اعدام کرده است و خبرنگاران عراقی زیادی نیز در معرض شکنجه های فیزیکی قرار گرفته و از پوشش خبری محروم می شوند.
تروریست های داعش بعد اشغال بخش های وسیعی از استان نینوا به ویژه موصل در ژوئیه سال گذشته، تعداد زیادی از فرماندهان نظامی،‌ شخصیت های علمی و غیر نظامیان را به بهانه همکاری با دولت مرکزی یا مخالفت با اندیشه های تروریست ها افراطی دستگیر و اعدام کردند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.