ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مراسم افتتاحیه مجلس دهم فردا برگزار می‌شود

مراسم افتتاحیه مجلس دهم فردا برگزار می‌شود

فارس/ مراسم افتتاحیه مجلس دهم فردا (شنبه) ۸ خردادماه در بهارستان برگزار می‌شود که اداره این جلسه را هیأت رئیسه سنی مجلس بر عهده خواهند داشت.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، 2 نفر از مسن‌ترین نمایندگان مجلس به عنوان رئیس و نایب رئیس و 2 نفر از جوان‌ترین نمایندگان به عنوان دبیران هیأت رئیسه سنی مجلس معین می‌شوند که وظایفی مانند ‌اداره جلسه افتتاحیه، ‌انجام مراسم تحلیف و اجرای انتخابات هیأت رئیسه موقت را بر عهده دارند.

اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دهم برای اداره جلسه افتتاحیه و اجرای انتخابات هیات رئیسه موقت مشخص شدند.

عبدالرضا هاشم‌زائی منتخب مردم تهران در مجلس دهم که متولد سال 1323 است، مسن‌ترین نماینده مجلس دهم محسوب می‌شود که ریاست سنی مجلس جدید را بر عهده خواهد گرفت.

سیدمصطفی ذوالقدر منتخب میناب که متولد ۱۳۲۵ است نائب رئیس هیات رئیسه سنی خواهد بود.

سیده فاطمه حسینی منتخب تهران هم متولد سال 1364 است که به همراه سمیه محمودی منتخب شهرضا که متولد سال 1363 است، دبیران هیأت رئیسه سنی مجلس دهم خواهند بود.

وظیفه هیأت رئیسه سنی اداره جلسه افتتاحیه، انجام مراسم تحلیف منتخبان، اقتراع شعب و اجرای انتخابات هیأت رئیسه موقت است که بر همین اساس هیأت رئیسه سنی مسئولیت اداره جلسه شنبه 8 خرداد مجلس را بر عهده خواهد داشت و طبق ادوار گذشته مسئولیت جلسه یکشنبه 9 خرداد جهت انتخاب هیأت رئیسه موقت نیز با هیأت رئیسه سنی خواهد بود که بعد از تعیین ترکیب هیأت رئیسه موقت، کار هیأت رئیسه سنی به پایان می‌رسد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.