ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتابی درباره فساد در روسیه در بریتانیا جایزه برد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به نقل از بوک نیوز، پیتر پومرانتسف با نوشتن کتابی با عنوان «هیچ چیز درست نیست و هر چیز ممکن است» به عنوان برنده جایزه اونداتیه انتخاب شد.

این کتاب که توسط انتشارات فابر منتشر شده از سوی کیت ایدی از گروه داوران به عنوان کتابی خوانده شد که با نثری درخشان و صریح، خواننده را در موقعیتی عجیب و غریب قرار می‌دهد که در آن رودی از پول‌های دست به دست شده و آلوده از کشوری که گانگسترها قانون را در آن در اختیار می‌گیرند، به راحتی روانه لندن می‌شود.

جایزه اونداتیه هر سال به آثار داستانی یا غیرداستانی یا شعری تعلق می‌گیرد که ملهم از یک مکان خلق شده باشد.

پومرانتسف که در لندن زندگی می‌کند از همکاران «نقد کتاب لندن» است و آثاری که نوشته در منابع معتبر از جمله نیویورک و ال پاییس منتشر شده است.

در این رقابت کتاب‌های دیگری نیز جای داشتند که کتابی درباره روستاهای ایرلند، کتابی درباره باتلاق کنت و کارخانه مهمات‌سازی آنجا، زندگی چوپانی و زندگی در جزیره‌ای تقسیم شده از جمله آنها بود.

مارک لاوسون یکی دیگر از داوران این رقابت گفت اهمیت کتاب «هیچ چیز حقیقت نیست و هر چیز ممکن است» در این است که به نوعی ضدسفرنامه است و کاری می‌کند که خواننده هرگز تمایل نداشته باشد نزدیک جاهایی برود که در این کتاب از آنها به عنوان مکان‌های مسکویی، سیبریایی، آمریکایی یا انگلیسی شکارچیان افراد خیلی پولداری که از تقسیم ناعادلانه امکانات دولتی و امکانات کارآفرینی پس از فروپاشی شوروی شکل گرفته‌اند، یاد شده است. ضمن این که داستان سرایی نویسنده بامزه، ترسناک وهیجان‌انگیز است.

سال پیش «بغداد شهر صلح، شهر عشق» نوشته جاستین ماروی برنده این جایزه شده بود.

اين جايزه از سوی انجمن سلطنتی ادبيات بريتانيا اهدا می‌شود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.