ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندارگیلان: کتابخانه ها به عنوان یکی از عرصه های نشاط جامعه تقویت شوند

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان افزود: کتاب جزو الزامات ماست و بسیاری از کشورها موظفند 15 تا 25 درصد وقت کارکنان دولت را به آموزش اختصاص دهند.
وی یکی از بحث های آموزش را کتابخوانی عنوان و تصریح کرد: تمامی کتابخانه های استان به بخش کتاب کودک مجهز شده اند که این موضوع در ترویج فرهنگ کتابخوانی در کودکان تاثیر بسزایی دارد.
نجفی به راه اندازی کتابخانه سیار برای شماری از روستاهای محدوده منطقه انزلی اشاره و اضافه کرد: این موضوع زمینه خوبی برای مطالعه به ویژه برای کودکان و نوجوانان فراهم آورده که باید با ایجاد فضای مناسب مطالعه ، زمینه های گرایش به خواندن کتاب در روستاها افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی کتابخانه های سیار، زمینه گسترش و ترویج مطالعه در استان فراهم شده است.
استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل کتابخانه مرکزی رشت باید جزو برنامه ها باشد، اظهار کرد: باید برای تکمیل کتابخانه مرکزی رشت در موعد مقرر اهتمام لازم صورت گیرد.
نجفی گفت: قرار است امسال اعتباری در این زمینه اختصاص یابد اما باید پیگیری های لازم نیز انجام شود.
استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت تقویت زیرساخت ها تصریح کرد: گیلان با وجود فرهنگ غنی، هفتمین استان بی سواد کشور از لحاظ بی سوادان سواد آموزی است که این، زیبنده استان نیست و ما نباید بی سواد داشته باشیم.
وی همچنین از افتتاح سه کتابخانه تا هفته کتاب امسال خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های استان نیز در این نشست گفت: طی سه سال گذشته تعداد کتابخانه‌های گیلان به یکصد کتابخانه افزایش یافته است.
امیر محمدپور افزود: تا هفته کتاب، دو کتابخانه سیار و یک کتابخانه سلیمانداراب به نام میرزا کوچک خان افتتاح می شود.
وی اظهار کرد: در استان گیلان در حال حاضر 14 پروژه عمرانی در بخش کتابخانه ها در حال ساخت است که کتابخانه‌ مرکزی رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه‌ شمال ایران شاخص‌ترین آنهاست.
وی یادآور شد: ساخت کتابخانه‌ مرکزی رشت 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
محمدپور به رویکرد شاداب سازی کتابخانه های استان اشاره و تصریح کرد: 25 درصد از کتابخانه های استان شاداب سازی و به روز شده اند.
گیلان دارای یکصد کتابخانه و حدود 50 هزار نفر عضو دارد.
7296/2007


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندارگیلان: کتابخانه ها به عنوان یکی از عرصه های نشاط جامعه تقویت شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.