ایران و هند در تنگه هرمز تمرین مشترک دریایی برگزار کردند

ایران و هند در تنگه هرمز تمرین مشترک دریایی برگزار کردند

ایرنا/ در چهارمین روز از حضور ناو گروه نیروی دریایی هند در آبهای کشورمان تمرین مشترک بین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشور هند در محدوده آب‌های خلیج‌فارس و تنگه هرمز آغاز شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در هنگام برگزاری این تمرین نظامی گفت: تمرین مشترک روز جمعه بین نیروی دریایی کشور هند و ایران به سرفرماندهی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران به منظور تبادل و انتقال اطلاعات فی‌مابین کارکنان هر دو نیروی دریایی و انتقال تجربه هر دو نیروی دریایی به مدت یک روز انجام شد.
امیر دریادار حسین آزاد افزود: تمرین دریایی بین ایران و هند نشانگر عملیات مشترک در صحنه دریا برای حفظ صلح و امنیت پایدار در منطقه است. وی ادامه داد: طرح‌ریزی و اجرا به کمک یگان‌های شناور سطحی و پروازی و کارکنان باتجربه و ماهر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در صحنه آبهای خروجی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند این تمرین انجام شد.
دوناوشکن و یک بالگرد از نیروی دریایی هند و دو ناوشکن شامل ناوشکن جمهوری اسلامی جماران و الوند و ناو پشتیبانی لجستیگی تنب و بالگردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به همراه قریب به 600 تن از کارکنان ماهر نیروی دریایی ایران و قریب به 400 تن نیروی دریایی هند در کانال خروجی تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند تا بندر راهبردی جاسک تمرینات مشترکی را انجام دادند.
دو فروند ناوشکن هند در راستای حفظ و ارتقای سطح تعامل‌های منطقه‌ای، روز سه‌شنبه هفته جاری وارد آب‌های استان هرمزگان شدند و در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفتند.
این دو ناو‌شکن که «گانگا F22» و «تریکند F51» نام دارند، به مدت چهار روز در منطقه یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشته و اعضای ناوگروه از منطقه و شهر بندرعباس دیدن کردند.
دیدار با مقام‌های سیاسی و نظامی هرمزگان از جمله استاندار هرمزگان، شرکت در رقابت‌های ورزشی و تمرین نظامی دریایی از مهم‌ترین برنامه‌های این ناوگروه هندی در این مدت بود.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران و هند در تنگه هرمز تمرین مشترک دریایی برگزار کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.