ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران و هند در تنگه هرمز تمرین مشترک دریایی برگزار کردند

ایران و هند در تنگه هرمز تمرین مشترک دریایی برگزار کردند

ایرنا/ در چهارمین روز از حضور ناو گروه نیروی دریایی هند در آبهای کشورمان تمرین مشترک بین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشور هند در محدوده آب‌های خلیج‌فارس و تنگه هرمز آغاز شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در هنگام برگزاری این تمرین نظامی گفت: تمرین مشترک روز جمعه بین نیروی دریایی کشور هند و ایران به سرفرماندهی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران به منظور تبادل و انتقال اطلاعات فی‌مابین کارکنان هر دو نیروی دریایی و انتقال تجربه هر دو نیروی دریایی به مدت یک روز انجام شد.
امیر دریادار حسین آزاد افزود: تمرین دریایی بین ایران و هند نشانگر عملیات مشترک در صحنه دریا برای حفظ صلح و امنیت پایدار در منطقه است. وی ادامه داد: طرح‌ریزی و اجرا به کمک یگان‌های شناور سطحی و پروازی و کارکنان باتجربه و ماهر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در صحنه آبهای خروجی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند این تمرین انجام شد.
دوناوشکن و یک بالگرد از نیروی دریایی هند و دو ناوشکن شامل ناوشکن جمهوری اسلامی جماران و الوند و ناو پشتیبانی لجستیگی تنب و بالگردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به همراه قریب به 600 تن از کارکنان ماهر نیروی دریایی ایران و قریب به 400 تن نیروی دریایی هند در کانال خروجی تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند تا بندر راهبردی جاسک تمرینات مشترکی را انجام دادند.
دو فروند ناوشکن هند در راستای حفظ و ارتقای سطح تعامل‌های منطقه‌ای، روز سه‌شنبه هفته جاری وارد آب‌های استان هرمزگان شدند و در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفتند.
این دو ناو‌شکن که «گانگا F22» و «تریکند F51» نام دارند، به مدت چهار روز در منطقه یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشته و اعضای ناوگروه از منطقه و شهر بندرعباس دیدن کردند.
دیدار با مقام‌های سیاسی و نظامی هرمزگان از جمله استاندار هرمزگان، شرکت در رقابت‌های ورزشی و تمرین نظامی دریایی از مهم‌ترین برنامه‌های این ناوگروه هندی در این مدت بود.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.