ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شورای ارکسترها درباره انتخاب رهبر مهمان ارکستر ملی تصمیم می‌گیرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بهرام جمالی درباره آینده ارکستر موسیقی ملی بعد از کناره گیری استاد فرهاد فخرالدینی از رهبری آن گفت: متاسفانه آقای علی رهبری و استاد فخرالدینی در اعتراض به برخی از مصوبات شورای هنری ارکسترها جلسه را ترک کردند و بعدا در برخی از گفتگوهای رسانه ای اعلام شد که استاد فخرالدینی به دلیل اختلاف نظری که در زمینه شورایی شدن ارکسترها وجود داشت حاضر به بازگشت به ارکستر موسیقی ملی با شرایط جدید نیستند.

وی افزود: استاد فرهاد فخرالدینی برای ما شخصیتی بزرگ و ارزشمند هستند و به طور حتم مجموعه ارکستر ملی خواهان همکاری با این هنرمند بزرگ است. آنچه تا به امروز می توانم در زمینه ارکستر موسیقی ملی بیان کنم این است که از جناب فخرالدینی برای رهبری ارکستر ملی دعوت ویژه ای به عمل خواهد آمد و شورای ارکسترها نیز درباره آینده مجموعه ارکستر موسیقی ملی تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در پایان عنوان کرد: هم اکنون شورای ارکسترها مشغول جمع بندی مسایل مربوط به ارکستر موسیقی ملی است و طی چند روز آینده برنامه این مجموعه و همچنین نحوه انتخاب رهبر مهمان نیز به اطلاع علاقه مندان می رسد. درباره ارکستر سمفونیک تهران نیز طی روز گذشته جناب شهرداد روحانی به عنوان رهبر مهمان انتخاب شد و به زودی فعالیت خود را برای اجرای کنسرت در پنجم خرداد آغاز خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.