ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مفقود و مجروح شدن 16 روحانی در منا

براساس اعلام معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، پنج روحانی کاروان، یک معین و یک رابط از مفقودان حادثه تلخ منا هستند. خبرگزاری ایسنا: براساس اعلام معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، پنج روحانی کاروان، یک معین و یک رابط از مفقودان حادثه تلخ منا هستند.
معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد: علاوه‌ بر مدیر امور روحانیون، سه نفر از روحانی‌های کاروان‌ها و بخش استفتائات بعثه مقام معظم رهبری نیز در این حادثه مجروح شدند.
از بعثه مراجع عظام تقلید هم خبر رسیده است که در حادثه دلخراش منا دو نفر از علمای قم که با بعثه آیت‌الله سیدسعید حکیم به عربستان آمده بودند، مفقود شدند.
همچنین سه روحانی دیگر هم که وابسته به بعثه آیات عظام موسوی اردبیلی و سیدسعید حکیم هستند هم در فهرست مجروحان حادثه منا قرار دارند.
امسال در ایام مناسک حج 13 بعثه مراجع عظام تقلید در قم و نجف در قالب یک کاروان به عربستان اعزام شدند.
بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت در فاجعه منی که روز 10 ذی‌الحجه همزمان با عید قربان در مسیر رمی جمرات رخ داد، تاکنون 239 زائر ایرانی جان‌باخته شناسایی شده و 241 زائر هم به کاروان‌های خود بازنگشته‌اند.
تعداد مصدومان ایرانی این حادثه هم بیش از 100 نفر بود که بیشتر آن‌ها از مراکز پزشکی مرخص شدند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.