ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراق مرز خود با اردن را بست

هم‌زمان با تشدید عملیات ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق علیه داعش در غرب عراق، این کشور گذرگاه‌های مرزی خود با اردن را مسدود کرد. خبرگزاری فارس:  یک مقام رسمی به خبرگزاری دولتی اردن «پترا» گفت که عراق به دولت این کشور اعلام کرده که قصد دارد گذرگاه‌های مرزی خود با اردن را تا اطلاع ثانوی مسدود کند.
طبق گزارش وبگاه خبری «الغد» اردن، این منبع که هویت وی فاش نشد، افزود که مسافران و راننده‌هایی که قصد سفر به عراق را دارند به سمت گذرگاه‌ها حرکت نکنند تا اینکه دستور جدید مقامات عراقی برای بازگشایی مرز صادر شود.
گذرگاه طریبیل یکی از گذرگاه‌های مرزی دو کشور است که بنا بر این دستور تا اطلاع ثانوی بسته شده است.
عراق در بخش غربی خود که با عربستان و اردن و سوریه هم‌مرز است، شاهد فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله داعش بخصوص در استان غربی الانبار است.
این دستور همزمان با تشدید عملیات آزادسازی ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق علیه داعش، در استان الانبار بخصوص شهر فلوجه (در شرق الانبار) و شهر الرمادی مرکز استان، صادر شده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.