ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارتر: نتوانسته ایم داعش را کنترل کنیم

وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کنگره گفت که هنوز نتوانسته‌ایم داعش را کنترل کنیم. خبرگزاری تسنیم:‌ وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کنگره گفت که هنوز نتوانسته‌ایم داعش را کنترل کنیم.
"اشتون کارتر" وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع در کنگره درباره راهبرد آمریکا درباره داعش گفت که هنوز نتوانسته‌ایم داعش را کنترل کنیم و به همکاری خود با سازمان‌های امنیتی دیگر بادامه می‌دهیم تا بتوانیم جنگ در سوریه و عراق را به پیش ببریم.
وی افزود که واشنگتن آماده همکاری با دولت عراق برای بازپس گیری کنترل شهر الرمادی است.
وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که ترکیه باید تلاش‌های خود برای بستن روزنه‌های مرزی با سوریه را افزایش دهد.
کارتر گفت که راه حل سیاسی در سوریه و دولت فراگیر عراق، راه حل پیروزی بر داعش است.
وی همچنین افزود که آمریکا از همپیمانان خود می‌خواهد تا نیرویی ویژه برای حمایت از جنگ علیه داعش ایجاد کنند و تشکیل نیروی زمینی بین‌المللی با مشارکت آمریکا می‌تواند گزینه‌ای برای مقابله با داعش در سوریه باشد.
وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد که واشنگتن در آینده تلاش بیشتری در جنگ علیه داعش خواهد کرد.
اشتون کارتر در ادامه جلسه استماع کنگره گفت که در تلاش برای تشکیل و آموزش نیروی زمینی برای شکست دادن داعش هستیم و هدف کنونی ما این است که مانع از سیطره داعش بر شهر رقه سوریه شویم.
وی افزود: مبارزان پیشمرگه با حمایت نیروهای ائتلاف توانستند کنترل شهر سنجار را بازپس گرفته و راه‌های امدادرسانی به داعش را قطع کنند و همچنان به حمایت‌های خود از نیروهای عراقی با هدف بازپس گیری شهر الرمادی از داعش ادامه می‌دهیم.
وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد: هدف ما اخراج داعش از عراق و سوریه با مشارکت نیروهای زمینی و بین المللی است.
کارتر گفت: داعش آرزو دارد که نیروی زمینی آمریکا وارد نبرد شود و ما این این موضوع را محقق نخواهیم کرد.
وی افزود که آمریکا توانسته حدود 40 کانتینر داعش را نابود کرده و طی هفته گذشته توانسته دو نفر از سران داعش با نام‌های محمد اموازی و ابونبیل را از بین ببرد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.