کری: امریکا از تلاش اسپانیا، دومنیکن و پاناما برای حل بحران ونزوئلا حمایت می‌کند

کری: امریکا از تلاش اسپانیا، دومنیکن و پاناما برای حل بحران ونزوئلا حمایت می‌کند

ایرنا/ «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در تماسی تلفنی با «خوسه لوییس رودریگز زاپاته رو» نخست وزیر سابق اسپانیا ، تلاش دولت مادرید برای تسهیل گفت و گو در ونزوئلا را مورد تحسین قرار داد و گفت که واشنگتن از مذاکره برای حل بحران کارکاس حمایت می کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، بر اساس آنچه که «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اطلاع داد ، کری ابتکار زاپاته رو در تشکیل گروه تروئیکا (جمهوری دومنیکن ، پاناما و اسپانیا) برای حل مساله ونزوئلا را خوب ارزیابی و بر حمایت آمریکا از درخواست این گروه برای گفت و گو در ونزوئلا با هدف پیدا کردن راه حل چالش های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی این کشور تاکید کرد.
وی هرگونه دخالت آمریکا در این کشور را رد کرد و گفت که کمک به این کشور فقط باید برای حمایت از یک راه حل توافق شده مطابق با اصول قانون اساسی‌ باشد.
کری و زاپاته رو اعلام کردند که دستور کار گفت و گوهای احتمالی‌ بین دولت و رهبران حزب ائتلاف مخالف دولت میز وحدت دموکراتیک را باید ونزوئلایی ها تعیین کنند.
زاپاته رو که چند روز پیش برای میانجیگری بین دولت و اپوزیسیون ونزوئلا عازم کاراکاس شده بود ، ۳۰ اردیبهشت با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا ددیار و گفت و گو کرد.
وی در ابتکار رئیس جمهوری ونزوئلا مبنی بر ایجاد یک کمیسیون حقیقت یاب برای بررسی شورش های سال 2014 ونزوئلا (که منجر به کشته شدن ده ها نفر شد) شرکت کرده و اول خرداد نیز با اپوزیسیون این کشور ملاقات کرد.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کری: امریکا از تلاش اسپانیا، دومنیکن و پاناما برای حل بحران ونزوئلا حمایت می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.