ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کری: امریکا از تلاش اسپانیا، دومنیکن و پاناما برای حل بحران ونزوئلا حمایت می‌کند

کری: امریکا از تلاش اسپانیا، دومنیکن و پاناما برای حل بحران ونزوئلا حمایت می‌کند

ایرنا/ «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در تماسی تلفنی با «خوسه لوییس رودریگز زاپاته رو» نخست وزیر سابق اسپانیا ، تلاش دولت مادرید برای تسهیل گفت و گو در ونزوئلا را مورد تحسین قرار داد و گفت که واشنگتن از مذاکره برای حل بحران کارکاس حمایت می کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، بر اساس آنچه که «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اطلاع داد ، کری ابتکار زاپاته رو در تشکیل گروه تروئیکا (جمهوری دومنیکن ، پاناما و اسپانیا) برای حل مساله ونزوئلا را خوب ارزیابی و بر حمایت آمریکا از درخواست این گروه برای گفت و گو در ونزوئلا با هدف پیدا کردن راه حل چالش های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی این کشور تاکید کرد.
وی هرگونه دخالت آمریکا در این کشور را رد کرد و گفت که کمک به این کشور فقط باید برای حمایت از یک راه حل توافق شده مطابق با اصول قانون اساسی‌ باشد.
کری و زاپاته رو اعلام کردند که دستور کار گفت و گوهای احتمالی‌ بین دولت و رهبران حزب ائتلاف مخالف دولت میز وحدت دموکراتیک را باید ونزوئلایی ها تعیین کنند.
زاپاته رو که چند روز پیش برای میانجیگری بین دولت و اپوزیسیون ونزوئلا عازم کاراکاس شده بود ، ۳۰ اردیبهشت با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا ددیار و گفت و گو کرد.
وی در ابتکار رئیس جمهوری ونزوئلا مبنی بر ایجاد یک کمیسیون حقیقت یاب برای بررسی شورش های سال 2014 ونزوئلا (که منجر به کشته شدن ده ها نفر شد) شرکت کرده و اول خرداد نیز با اپوزیسیون این کشور ملاقات کرد.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.