ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استمداد انجمن صنایع شوینده از دبیر شورای نگهبان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب به نقل از پارسینه، در بخشی از این نامه  بختیار علم بیگی رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی و بهداشتی، واگذاری وظایف محوله به سازمان ملی استاندارد در مصوبه مرتبط با بخش صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی کشور را آنچنان خطیر و بزرگ دانسته است  که  سازمان جدید التاسیس توان انجام آنرا نخواهد داشت.

وی در بخشی از نامه فوق الذکر آورده است:  در صورت تصویب طرح، کنترل و نظارت  بر کیفیت کالاها و خدمات این بخش از صنعت، به علت کمبود تشکیلات، کادر تخصصی مجرب و آزمایشگاههای مجهز، به ورطه فراموشی سپرده خواهد شد.

 

علم بیگی در این نامه ضمن اشاره به ایرادهای فنی که به مصوبه فوق وارد است  از کلماتی مانند "کلی گو" و "زیر سوال برنده نمایندگان کشور  در مجامع بین المللی  حوزه سلامت  و کالاهای سلامت مانند PICS ,و WHOو ..." در مورد آن بکار برده است.

در پایان این نامه، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی و بهداشتی  پس از تشریح  کامل مغایرتهای قانونی طرح  با با سیاستهای وزارت بهداشت و سیاستهای کلی سلامت، از آیت الله جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان در خواست نموده به دلیل آنکه طرح مذکور با استفاده از شرایط روزهای پایانی دوره مجلس و بدون کارشناسی لازم مصوب و به آن شورا ارسال گردیده است برای سلامت مردم و همچنین مخاطره آمیزبودن بودن آن برای مجموعه صنعت شوینده بهداشتی و آرایشی، جهت بازنگری به مجلس شورای اسلامی  بازگردانده شود.

 

لازم به ذکر است  در واپسین روزهای  مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در حرکتی شتابزده و غیر معمول طی طرح غیر کارشناسی شده بخشی از وظایف سازمان غذا و دارو  را با هدف  تشدید نظارت بر کالاهای قاچاق  آنهم علی رغم انتقادهای شدید و مخالفت های  خبرگان این حوزه، به سازمان استاندارد واگذار نموده و مقرر کردند تا تعیین سلامت کالاهای سلامت محور خاص بر شورای عالی استاندارد واگذارشود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.