استمداد انجمن صنایع شوینده از دبیر شورای نگهبان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب به نقل از پارسینه، در بخشی از این نامه  بختیار علم بیگی رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی و بهداشتی، واگذاری وظایف محوله به سازمان ملی استاندارد در مصوبه مرتبط با بخش صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی کشور را آنچنان خطیر و بزرگ دانسته است  که  سازمان جدید التاسیس توان انجام آنرا نخواهد داشت.

وی در بخشی از نامه فوق الذکر آورده است:  در صورت تصویب طرح، کنترل و نظارت  بر کیفیت کالاها و خدمات این بخش از صنعت، به علت کمبود تشکیلات، کادر تخصصی مجرب و آزمایشگاههای مجهز، به ورطه فراموشی سپرده خواهد شد.

 

علم بیگی در این نامه ضمن اشاره به ایرادهای فنی که به مصوبه فوق وارد است  از کلماتی مانند "کلی گو" و "زیر سوال برنده نمایندگان کشور  در مجامع بین المللی  حوزه سلامت  و کالاهای سلامت مانند PICS ,و WHOو ..." در مورد آن بکار برده است.

در پایان این نامه، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی و بهداشتی  پس از تشریح  کامل مغایرتهای قانونی طرح  با با سیاستهای وزارت بهداشت و سیاستهای کلی سلامت، از آیت الله جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان در خواست نموده به دلیل آنکه طرح مذکور با استفاده از شرایط روزهای پایانی دوره مجلس و بدون کارشناسی لازم مصوب و به آن شورا ارسال گردیده است برای سلامت مردم و همچنین مخاطره آمیزبودن بودن آن برای مجموعه صنعت شوینده بهداشتی و آرایشی، جهت بازنگری به مجلس شورای اسلامی  بازگردانده شود.

 

لازم به ذکر است  در واپسین روزهای  مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در حرکتی شتابزده و غیر معمول طی طرح غیر کارشناسی شده بخشی از وظایف سازمان غذا و دارو  را با هدف  تشدید نظارت بر کالاهای قاچاق  آنهم علی رغم انتقادهای شدید و مخالفت های  خبرگان این حوزه، به سازمان استاندارد واگذار نموده و مقرر کردند تا تعیین سلامت کالاهای سلامت محور خاص بر شورای عالی استاندارد واگذارشود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استمداد انجمن صنایع شوینده از دبیر شورای نگهبان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.