ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمله خونین به دو مرکز نظامی آمریکا

در اثر حمله یک فرد مسلح در ایالت تنسی آمریکا به دو مرکز نظامی 4 نظامی آمریکایی کشته و 3 نفر زخمی شدند. عصر ایران: در اثر حمله یک فرد مسلح در ایالت تنسی آمریکا به دو مرکز نظامی 4 نظامی آمریکایی کشته و 3 نفر زخمی شدند.
در اثر حمله یک فرد مسلح 24 ساله به دو مرکز نظامی متعلق به نیروی دریایی آمریکا در شهر " چاتانوگا" در ایالت تنسی 4 تفنگدار دریایی آمریکایی کشته و 3 نفر زخمی شدند.
تیراندازی در دو محل به فاصله 10 کیلومتر روی داده است. فرد ضارب نخست به یک مرکز نیروهای ذخیره دریایی حمله کرده و سپس به ساختمان یک مرکز جذب نیروی دریایی حمله برده است و در این مکان از سوی نیروهای پلیس از پای در آمده است.
حمله خونین به دو مرکز نظامی آمریکا
هنوز انگیزه فرد حمله کننده مشخص نشده است اما رسانه های آمریکایی اعلام کردند ضارب فردی 24 ساله به نام " محمد یوسف عبدالعزیز عدلی" مهندس برق و از خانواده ای مسلمان است.

این فرد زاده کویت بوده است اما پس از حمله صدام به کویت و اشغال این کشور خانواده این مرد کویتی در دوران خردسالی او به آمریکا مهاجرت کرده و در ایالت تنسی سکنی گزیده بودند. رسانه های آمریکایی خانواده او را مسلمان توصیف کرده اند.
ضارب یک شهروند ایالات متحده آمریکا بوده است او به هنگام درگیری با پلیس از پای در آمده است. پلیس عکس این فرد را منتشر کرده است. این عکس هنگامی که در آوریل سال جاری او به دلیل رانندگی در حالت مستی دستگیر شده بود، گرفته شده است.
حمله خونین به دو مرکز نظامی آمریکا
گمانه زنی ها در ساعات اولیه این حادثه در رسانه ها درباره احتمال ارتباط این فرد باگروه تروریستی داعش یا دستکم تحت تاثیر بودن او از سوی این گروه تروریستی آغاز شد اما باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در واکنش به این حادثه ضمن تکان دهنده توصیف کردن آن ، انگیزه فرد ضارب را شخصی اعلام کرد.
پلیس با این حال پس از این حادثه و تشخیص هویت فرد ضارب با حمله به خانه او در حومه شهر چاتانوگا دو زن را دستگیر کرده است.
حمله خونین به دو مرکز نظامی آمریکا
داعش پیشتر تهدید کرده بود به آمریکا حمله خواهد کرد. در روزهای گذشته داعش در شیکه های وابسته به خود تصاویری خیالی و فتوشاپی از حمله فرضی داعش به شهر نیویورک و بریده شدن سر مجسمه آزادی منتشر کرده بود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.