ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمریکا: رییس جدید طالبان در لیست تروریستی قرار ندارد

آمریکا: رییس جدید طالبان در لیست تروریستی قرار ندارد

ایسنا/ آمریکا اعلام کرده است که هیبت‌الله آخوندزاده، رهبر جدید طالبان در لیست تروریستی این کشور قرار ندارد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره رهبر جدید طالبان گفت: او در لیست تروریستی آمریکا قرار ندارد.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که او از فرصت به وجود آمده استفاده کند و مذاکرات صلح را انتخاب کرده و برای دستیابی به یک راه‌حل پشت میز مذاکرات بنشیند. ما امیدواریم که او این انتخاب را انجام دهد.

باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملا منصور کشته شد زیرا او هرگونه همکاری در مذاکرات صلح و پایان دادن به درگیری‌ها را رد کرده بود.

همچنین تونر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر رهبر جدید طالبان هرگونه مذاکرات صلح را رد کند آیا حمله پهپادی علیه او در نظر گرفته شده است، گفت: من نمی‌توانم در این باره پیش‌بینی کنم.

بر اساس گزارش‌های به دست آمده آخوندزاده هرگز در عملیات جنگی طالبان در افغانستان نقش نداشته است. وی یک مبلغ مذهبی بوده و یکی از قاضی‌های ارشد طالبان و مسوول امور صدور اکثر فتواها برای طالبان بوده است.

وی پیش از اشغال افغانستان توسط طالبان و سقوط دولت طالبان در سال 2001 ریاست گروه قضایی طالبان را بر عهده داشت.

آخوندزاده یکی از متحدان بسیار نزدیک ملامنصور و یکی از معاونان وی بود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.