ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برزیل ضعیف‌ترین سیستم امنیت سایبری را دارد

برزیل ضعیف‌ترین سیستم امنیت سایبری را دارد

باشگاه خبرنگاران/ شرکت‌های برزیلی در میان اقتصادهای عمدۀ دنیا ضعیف‌ترین سیستم امنیتی را دارند.

مؤسسۀ Bitsight واقع در ماساچوست دربارۀ میزان امنیت سایبری شرکت‌ها تحقیقی انجام داده که طبق آن شرکت‌های برزیلی در انواع امنیت سایبری، نسبت به اقتصادهای عمدۀ دنیا مثل چین و آمریکا در رتبۀ پایین‌تری قرار دارند.

بر اساس این تحقیق، طی سال گذشته بیشترین ضعف این شرکت‌ها در امنیت ایمیل و اشتراک فایل بوده است. به‌عنوان مثال ضعف و آسیب‌پذیریِ تقریباً نیمی از شرکت‌های برزیلی در اشتراک فایل همتا به همتا است که در مقایسه با کشورهای دیگر میزان بسیار بالاتری را به خود اختصاص داده است.

در کشور آلمان تنها 11 درصد شرکتها دانلود همتا به همتا انجام می‌دهند که احتمالاً این رقم پایین به دلیل جریمه‌ای است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

در صورتی که منبع اشتراک فایل ناشناس باشد، این کار می‌تواند برای شبکۀ شرکت بسیار خطرناک باشد، زیرا اغلب این منابع حاوی ویروس هستند.

این تحقیق روی 250 شرکت در کشورهای برزیل، ایالات متحده، سنگاپور، انگلیس، آلمان و چین صورت گرفته است.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.