ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رفع ممنوعیت خرید هواپیما برای ایران

بر اساس بخشی از توافق برنامه جامع اقدام مشترک ایران و کشورهای 1+5 ، برای اولین بار پس از سه دهه تحریم غیرعادلانه، ممنوعیت خرید هواپیمای مسافربری مرتفع و امکان بازسازی ناوگان هوایی کشور و ارتقای ایمنی پروازها فراهم خواهد شد. پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی: بر اساس بخشی از توافق برنامه جامع اقدام مشترک ایران و کشورهای 1+5 ، برای اولین بار پس از سه دهه تحریم غیرعادلانه، ممنوعیت خرید هواپیمای مسافربری مرتفع و امکان بازسازی ناوگان هوایی کشور و ارتقای ایمنی پروازها فراهم خواهد شد.
 یکی از بخش هایی که طی 36 سال گذشته از انقلاب اسلامی ایران مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفت، صنعت هوانوردی کشور بود که به طور مستقیم با جامعه بین الملل در ارتباط است.
بر اساس توافق حاصل شده، تحریم های بخش هوانوردی کشور بعد از سه دهه برداشته خواهد شد و می تواند آغازی برای فصل جدیدی از مراودات بین المللی ایران و جهان در صنعت هوانوردی باشد.
بر مبنای یکی از بندهای توافق که مرتبط با صنعت هوانوردی است، تحریم ها و تدابیر محدود کننده در خصوص دسترسی به فرودگاه های اتحادیه اروپایی برای هواپیماهای باری ایرانی لغو می شود.
همچنین طبق یکی از بندهای توافق، ایالات متحده، اجازه فروش هواپیماهای مسافری و قطعات و خدمات مربوطه به ایران؛ مجوز اینکه اشخاص غیرآمریکایی که در مالکیت یا کنترل اشخاص آمریکایی هستند، به نحو منطبق با این برجام با ایران مشارکت کنند و مجوز واردات فرش و مواد غذایی از مبداء ایران به آمریکا را صادر خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.