ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش حملات هوایی ارتش روسیه در سوریه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور در 24 ساعت گذشته، 20 نوبت مواضع تروریست‌ها را در سوریه مورد حمله قرار داده‌اند. خبرگزاری فارس: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور در 24 ساعت گذشته، 20 نوبت مواضع تروریست‌ها را در سوریه مورد حمله قرار داده‌اند.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور در 24 ساعت گذشته، 20 نوبت مواضع تروریست‌ها را در سوریه مورد حمله قرار داده‌اند.
وزارت دفاع روسیه در این بیانیه تأکید کرد که در حملات امروز، مقرهای فرماندهی داعش مورد حمله قرار گرفته‌اند و نه زیرساخت‌های سوریه.
منابعی که «شبکه سوریه مباشر» از مخالفان سوریه، از آنان به نام منابع میدانی یاد کرد ظهر امروز از آغاز حملات خبر داده و گفته بودند که «هواپیماهایی که شهر تلبیسه را (در شمال ریف شمالی حمص) هدف قرار دادند، مانند جنگنده‌هایی نیست که آسمان این شهر معمولا شاهد آنان بود». این منابع افزودند: این هواپیماها جدید است و مانند هواپیماهای رژیم [سوریه] نیست چرا که صدای جنگنده‌ها قبل از اینکه بمباران کنند به گوش نرسیده است.
خبر اولین حمله روسیه، ساعاتی پس از آن منتشر شد که پارلمان روسیه (دیروز چهارشنبه) با درخواست رئیس جمهوری این کشور برای مجوز استفاده از نیروی نظامی در خارج از مرزها موافقت کرد.
خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گزارش داد که «والنتینا ماتوینکو» رئیس پارلمان روسیه اعلام کرد که مجلس اعلا به درخواست ولادیمیر پوتین مجوز اعزام نیرو به خارج از کشور را بررسی می‌کند. ساعتی بعد «سرگئی ایوانوف» رئیس دفتر کرملین از رأی‌گیری درباره این مسئله خبر داد و گفت که نمایندگان به اتفاق آرا با درخواست دولت موافقت کردند.
به گفته ایوانوف،‌ هماهنگی عملیات علیه داعش، از طریق اتاق مشترکی که با مشارکت روسیه، ایران، سوریه و عراق در بغداد تشکیل شده، صورت خواهد گرفت.
وی همچنین تائید کرد که دمشق رسما از مسکو خواسته است به این کشور در نبرد با داعش کمک «نظامی و اطلاعاتی» کند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.