ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دالایی لاما حزب کمونیست را به سخره گرفت!

رهبر بودایی‌های جهان ضمن تمسخر کردن حزب کمونیست چین برای تلاش جهت کنترل چرخه تناسخ روح دالایی لاما عنوان کرد، سران این حزب وانمود می‌کنند که بیش از وی از فرآیند تناسخ اطلاع دارند. خبرگزاری ایسنا: رهبر بودایی‌های جهان ضمن تمسخر کردن حزب کمونیست چین برای تلاش جهت کنترل چرخه تناسخ روح دالایی لاما عنوان کرد، سران این حزب وانمود می‌کنند که بیش از وی از فرآیند تناسخ اطلاع دارند.
تبتی‌ها نگرانند که دولت چین پس از مرگ دالایی لامای فعلی، با انتخاب دو جانشین برای وی زمینه جدایی بودایی‌های تبت از سایرین را ایجاد کند.
بودایی‌های تبت معتقدند روح دالایی لاما در زمان مرگش وارد جسم یک کودک خواهد شد، در مقابل دولت چین با تاکید بر ضرورت تداوم این سنت معتقد است که این دولت باید دالایی لامای بعدی را تایید کند.
با این حال دالایی لاما می‌گوید که این سمت پس از مرگ او به پایان می‌رسد.
دالایی لاما در مصاحبه اخیر خود با روزنامه نیویورک تایمز خاطرنشان کرد که وی قصد دارد برای انتخاب رهبر بودایی‌ها و حل این مساله در پایان دهه 80 زندگی رفراندومی در بین تبتی‌ها و تبتی‌های ساکن در چین برگزار کند. دالایی لاما هفته گذشته وارد 80 سالگی خود شد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.