ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انسداد ۳۰۰ کیلومتر مربع در اطراف فلوجه و تخلیه ده‌ها خانواده

انسداد ۳۰۰ کیلومتر مربع در اطراف فلوجه و تخلیه ده‌ها خانواده

تسنیم/ یکی از فرماندهای نیروهای الحشد الشعبی اعلام کرد که این نیروهای تا عصر امروز جمعه ۳۰۰ کیلومتر از اراضی جنوب فلوجه را مسدود خواهند کرد.

به نقل از شبکه خبری المیادین، ابو مهدی المهندس از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عراق (الحشد الشعبی) تاکید کرد عملیاتی که در فلوجه آغاز شده است اهداف خود را محقق کرد و طی آن شهر الکرمه آزاد و پل راهبردی السجر نیز بسته شد.

وی همچنین با اشاره به شرایط سخت نبرد در فلوجه گفت: ما با شرایط جغرافیایی سختی در این منطقه روبرو هستیم و عشایر این منطقه در بسیاری از موارد ما را یاری می‌کنند و در فلوجه با تروریسم می جنگیم نه اهالی این شهر و برخی‌ها تلاش دارند القا کنند که نیروهای ما در حال مبارزه با مردم فلوجه هستند.

ابو مهدی المندس گفت نیروهای دواطلب مردمی از عصر امروز جمعه مساحتی برابر با 300 کیلومتر مربع را در جنوب فلوجه مسدود خواهد کرد.

المهندس گفت: ما دستور روشنی مبنی بر آزادی اهالی فلوجه از تروریسم را داریم و پس از تحقق این هدف از فلوجه عقب نشینی خواهیم کرد.

این فرمانده نیروهای مردمی عراق در ادامه گفت که ده‌ها خانواده از فلوجه تخلیه شده‌اند.

وی همچنین در مورد مشارکت نیروهای آمریکایی در این عملیات گفت: در هیچ یک از عملیات‌های خود درخواست پشتیبانی هوایی جنگنده‌های آمریکایی را نداشته‌ایم و به این حمایت اصلا احتیاجی نداریم و امیدواریم که نیروی هوایی آمریکا به عملیات فلوجه وارد نشود.

المهندس در ادامه گفت که ماموریت ما حمایت از نیروهای عراقی و ارتش در اطراف فلوجه است و اگر ضرورت‌های نظامی ایجاد کند نیروهای دولتی را در آزادسازی فلوجه حمایت خواهیم کرد و تنها به محاصره شهر اکتفا نمی‌کنیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.