ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سوریه پهپاد جاسوسی ترکیه را سرنگون کرد

بنابر گزارش‌ها، نیروهای پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند پهپاد جاسوسی ترکیه را که حریم هوایی این کشور عربی را نقض کرده بود، ساقط کردند. پرس تی وی: بنابر گزارش‌ها، نیروهای پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند پهپاد جاسوسی ترکیه را که حریم هوایی این کشور عربی را نقض کرده بود، ساقط کردند.
روزنامه عرب زبان الوطن سوریه نوشت: این هواپیمای بدون سرنشین روز پنج شنبه وارد حریم هوایی استان ادلب در شمال غربی سوریه شد و قبل از آن که هدف قرار گیرد در تله خطاب در 10 کیلومتری شرق جسر الشغور در نزدیکی مرز با ترکیه، پروازهای شناسایی انجام داده بود.
یک منبع آگاه گفت: در پی تلاش‌های نافرجام گروه تروریستی «جیش الفتح» برای تصرف تله خطاب، این پهپاد مشغول جمع آوری اطلاعات و تهیه عکس‌های منطقه برای این گروه تروریستی بود.
عصمت ییلماز، وزیر دفاع سابق ترکیه در 16 می، گفت: نیروهای ارتش این کشور یک فروند بالگرد سوری را ساقط کرده‌اند.
به گزارش روزنامه ترک زبان حریت، یک فروند جنگنده اف 16 ترکیه با دو موشک این بالگرد سوریه را از بین برد.
ترکیه در مارس 2014 نیز یک فروند هواپیمای جنگی سوریه را در نزدیکی مرز دو کشور ساقط کرد.
یک فروند بالگرد سوریه نیز در سپتامبر 2013 هدف نیروی هوایی ارتش ترکیه قرار گرفت.
ترکیه از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه از حدود 5 سال قبل، یکی از مخالفان اصلی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه بوده است.
بسیاری از تروریست‌های القاعده و داعش برای به دست آوردن سلاح‌های سنگین و توپخانه از مرز ترکیه به عنوان مسیر اصلی انتقال تدارکات استفاده می‌کنند.
گفته می شود آنکارا ورود اتباع خارجی به سوریه و عراق را تسهیل می‌کند تا آنها در این دو کشور به گروه‌های تروریستی ملحق شوند.
ترکیه و امریکا در اواخر فوریه توافقی را درباره آموزش وتسلیح آنچه «ستیزه جویان میانه رو» مخالف دولت اسد نامیدند، امضا کردند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.