ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تماس تلفنی روحانی و رجب طیب اردوغان

رییس جمهوری در گفت و گویی تلفنی با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، ضمن تبریک عیدسعید فطر و با اشاره به توافق ایران با 1+5 اظهار داشت: این توافق در رابطه ایران با همسایگانش بویژه ترکیه تاثیرگذارخواهد بود. پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: رییس جمهوری در گفت و گویی تلفنی با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، ضمن تبریک عیدسعید فطر و با اشاره به توافق ایران با 1+5 اظهار داشت: این توافق در رابطه ایران با همسایگانش بویژه ترکیه تاثیرگذارخواهد بود.
 
حسن روحانی در این گفت وگوی تلفنی که پنجشنبه شب انجام شد، گفت: ما تحریم های ظالمانه را پشت سر گذاشتیم و توانستیم به راه حل های قابل قبولی دست پیدا کنیم.
دکتر روحانی درخصوص همکاری تهران - آنکارا برای کمک به ثبات منطقه نیز گفت: در امور منطقه ای چشم امید مردم منطقه به همکاری های ما دوخته شده است و ما می توانیم با همکاری یکدیگر به یک راه حل برد- برد درمنطقه دست پیدا کنیم.
رییس جمهوری افزود: دراین ارتباط ضرورت دارد تعاملات فیمابین برای ریشه کنی تروریسم افزایش یافته و با مسئله تروریسم در منطقه که می تواند ثبات کشورها را بهم بزند، مقابله کنیم.
در این مکالمه تلفنی همچنین رییس جمهور کشورمان از همکاری های طرف ترکیه ای در سال های گذشته در زمینه مسئله هسته ای قدردانی کرد.
رییس جمهوری ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تبریک عید سعید فطر وموفقیت های به دست آمده در مذاکرات هسته ای اظهار داشت: ما آماده همکاری درمسائل منطقه ای هستیم و ازطریق تعامل نزدیک دستگاه های مختلف دو کشور خواهیم توانست به این امر مهم کمک کنیم.
اردوغان به توسعه روابط دو کشورهم اشاره کرد وگفت: باید توسعه روابط را پیگیری کنیم و ازطریق همکاری به تعمیق آن کمک نماییم.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « تماس تلفنی روحانی و رجب طیب اردوغان » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.