ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار ترکیه به اتباعش درباره سفر به عراق

ترکیه به اتباع خود درباره سفر به عراق هشدار داده و سطح هشدار خود را نسبت به تمامی استان‌های عراق به غیر از دهوک، اربیل، سلیمانیه اقلیم کردستان گسترش داد. خبرگزاری ایسنا: ترکیه به اتباع خود درباره سفر به عراق هشدار داده و سطح هشدار خود را نسبت به تمامی استان‌های عراق به غیر از دهوک، اربیل، سلیمانیه اقلیم کردستان گسترش داد.
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: بالا بردن سطح هشدار در چارچوب تهدیدی است که شرکت‌های فعال در عراق در نتیجه اوضاع امنیتی حساس این کشور در معرض آن هستند خصوصا اینکه اظهارات بسیاری از سوی گروه‌های مختلف علیه منافع ترکیه مطرح می‌شود.
وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد که عراق به لحاظ امنیتی کشوری با خطرات متعدد است.
این وزارتخانه از شهروندان و شرکت‌های ترکیه‌ای در تمامی استانها به غیر از استانهای اقلیم کردستان عراق خواست هوشیار باشند و از حضور در اماکن شلوغ اجتناب کنند و تدابیر امنیتی‌شان را دو چندان کرده و از سفر در داخل عراق در صورتی که الزامی نیست، خودداری کنند.
این وزارتخانه همچنین به شهروندان ترکیه‌ای که مجبور نیستند در آن استانها بمانند، توصیه کرد فورا آنجا را ترک کنند.
در این بیانیه همچنین بر اهمیت نزدیک نشدن شهروندان ترکیه به مناطقی که شاهد عملیات علیه داعش است، تاکید و از آنها خواسته شده هشدارهای اقلیم کردستان عراق را در این زمینه جدی بگیرند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.