ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه ی مهم روس‌اتم درباره بهره برداری از واحدهای دو و سه نیروگاه بوشهر

بیانیه ی مهم روس‌اتم درباره بهره برداری از واحدهای دو و سه نیروگاه بوشهر

فارس/ سازمان انرژی اتمی روسیه از توافق مسکو و تهران برای انجام اقدامات ضروری به منظور بهره‌برداری همه‌جانبه واحدهای دوم و سوم از نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد.

روابط عمومی سازمان انرژی اتمی روسیه «روس‌اتم» امروز جمعه اعلام کرد، روسیه و ایران قصد دارند ظرف چند هفته آینده تمام اقدامات لازم برای عملیاتی شدن همه جانبه و کامل تأسیسات واحدهای دوم و سوم از نیروگاه اتمی بوشهر را صورت دهند. بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه‌ای که روابط‌ عمومی «روس‌اتم» منتشر کرده، آمده است: مسئله همکاری دوجانبه، محور اصلی مذاکرات در رابطه با تأسیسات نیروگاه اتمی بوشهر بود؛ به طور خاص، موضوع صدور مجوز برای نهادهای مدیریتی ایران در خصوص بهره‌برداری انرژی از واحد یک این نیروگاه. این بیانیه در ادامه می‌افزاید: حاضران در این سری مذاکرات، به جزئیات اقدامات ضروری در چند هفته آینده برای بهره‌برداری کامل و همه‌جانبه از واحدهای 2 و 3 نیروگاه بوشهر پرداختند.

بنا بر این گزارش، واحد یک از نیروگاه اتمی بوشهر در ماه سپتامبر سال 2011 میلادی راه‌اندازی شد و در ماه آگوست سال 2012 به نهایت ظرفیت تولید برق خود رسید.

ایران در ماه سپتامبر سال 2013 میلادی رسما واحد یک از نیروگاه هزار مگاواتی بوشهر را برای دو سال از روسیه تحویل گرفت و در ماه نوامبر سال 2014 دو کشور توافقنامه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن روسیه مأمور شد تا 4 واحد دیگر راه‌اندازی کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.