ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دادگاه اروپا شکایت صدا و سیما را رد کرد

دادگاه عدالت اروپا، روز چهارشنبه با رد شکایت «محمد سرافراز»، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و «حمید رضا عمادی»، از دبیران ارشد شبکه خبری پرس‌تی‌وی، با خروج اسامی این دو از فهرست ناقضان ادعایی حقوق بشر اتحادیه اروپا مخالفت کرد. خبرگزاری فارس: دادگاه عدالت اروپا، روز چهارشنبه با رد شکایت «محمد سرافراز»، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و «حمید رضا عمادی»، از دبیران ارشد شبکه خبری پرس‌تی‌وی، با خروج اسامی این دو از فهرست ناقضان ادعایی حقوق بشر اتحادیه اروپا مخالفت کرد.
این دو مدیر رسانه به دلیل پخش اعترافات محکومان فتنه 88 از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.
اتهمات مطرح شده علیه آقای محمد سرافراز مربوط به پیش از انتصاب ایشان به مقام ریاست صدا و سیما در آبان ۱۳۹۳ بوده است.
شورای اتحادیه اروپا فروردین ماه سال 1392 محمد سرافراز که در آن زمان معاون برون‌مرزی صدا و سیما و حمیدرضا عمادی، مدیر اتفاق خبر شبکه 24 ساعته پرس‌تی‌وی را به بهانه نقض حقوق بشر از ورود به کشورهای اتحادیه اروپا منع و دارایی‌های آنها را توقیف کرد.
آقای سرافراز و عمادی، این حکم را ناعادلانه خوانده و خواستار تجدید نظر در آن شده بودند.
وکیلان مدافع آقایان سرافراز و عمادی، حضور نمایندگان گروه سیاسی موسوم به «عدالت ایران» که مظنون به حرکات براندازانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است در جلسه رسیدگی به شکایت در این پرونده را مورد اعتراض قرار داده بودند. دادگاه این اعتراض را رد کرده بود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.