ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیکر محیط‌بان شهید در استان فارس تشییع شد/تاکید ابتکار بر پیگیری کامل پرونده محیط‌بانان شهید و تدوین لایحه رفع مشکلات محیط‌بانان

محیط بان استان فارس پیکر محیط‌بان شهید صبح امروز با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در شهرستان ممسنی استان فارس تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استا‌ن‌ها، مردم شهرستان ممسنی استان فارس صبح امروز پیکر منوچهر شجاعیان را بر دست‌های خود تشییع کردند. مراسم تشییع پیکر محیط‌بان شهید با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست برگزار شد.

مردم شهرستان ممسنی در مراسم تشییع محیط‌بان شهید خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با زیاده‌خواهی‌های شکارچیان غیرمجاز شده و مجازات کسانی را که بی‌محابا امنیت و جان شهروندان را تهدید می‌کنند، خواستار شدند.

معصومه ابتکار در مراسم تشییع پیکر محیط بان منطقه بمو با بیان اینکه پیگیری کامل پرونده محیط بانان توسط محیط زیست دنبال می‌شود، اظهار داشت: لایحه‌ای برای رفع کمبودها و مشکلات محیط‌بانان تدوین می‌‌شود.

وی با بیان اینکه حمایت از محیط بانان بیش از همیشه اهمیت دارد، گفت: سازمان محیط زیست این مسئله را با جدیت پیگیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، منوچهر شجاعیان محیط‌بان پارک ملی بمو عصر جمعه (4 تیرماه) در حین درگیری با شکارچیان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه سینه و گلو مجروح و از روی صخره به پایین پرتاب شد و به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان رجایی شیراز به شهادت رسید.

با پیگیری و تلاش جدی نیروی انتظامی استان، دو شکارچی متخلف با نام‌های حسین جعفری و محمد جعفری دستگیر شدند و از آنان دو قبضه سلاح شکاری غیرمجاز کشف شد. این شکارچیان متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.