ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحویل تجربه گردشگری در محل

مناطق شناخته نشده جهان هم تنها با اتکا به یک فناوری نوین می‌توانند خود را به جهانیان بشناسند و با غول‌های گردشگری دنیا رقابت کنند. به گزارش نامه‌نیوز، دنیای دیجیتال، بسیار پویا است. هر روز، فناوری جدیدی به بازار عرضه می‌شود تا دنیای ما را تغییر دهد. هر روز تصور ما از جهان و محیط اطرافمان تغییر می کند و هر روز باید شکل زندگی خود را برای انطباق دادن با این فناوری ها، دگرگون کنیم. اما واقعیت آن است که فناوری ها تنها بر زندگی ما اثرگذار نیستند. گردشگری هم از این فناوری ها اثر می پذیرد و هر روز تکامل می یابد.
چند سال و با معرفی فناوری های واقعیت مجازی و قابلیت نمایش سه بعدی اجسام، کارشناسان خبر از تحول در صنعت بازی و فیلم‎سازی دادند. واقعیت هم همین بود. شخصی که به تماشای یک فیلم اکشن می نشست یا یک بازی هیجان انگیز را دنبال می کرد، لذتی مضاعف از این فناوری می برد. با این حال، شرایط نشان می دهد که هیجان به کار بردن این فناوری ها در صنعت گردشگری هم کمتر از بازی و فیلم نیست.
اکنون زمان آن است که سینماهای سه بعدی و حتی چند بعدی به خدمت گردشگری درآیند. دیگر روزگار بروشورهای گردشگری به سر آمده، اطلاعات گرفتن از مسافران قبلی کمرنگ شده است و نیازی به مراجعه به مشاوران گردشگری نیست. همه چیز در اینترنت فراهم است تا یک گردشگر در مورد سفر خود به فلان کشور و حتی برنامه های سفر خود در آن جا تصمیم بگیرد.
اما فناوری واقعیت مجازی باعث می شود که وضعیت کنونی هم بهبود زیادی پیدا کند. دو سال پیش و احتمالا برای اولین بار، مکزیک قدم در این راه گذاشت. کافی بود که از یکی از فرودگاه های بین المللی مکزیکوسیتی وارد این کشور شوید. در آنجا مراکز واقعیت مجازی، فیلم های سه بعدی مختلفی را از جاذبه های فرهنگی و طبیعی مختلف کشور خود برایتان به نمایش می گذاشتند تا بتوانید با احساس واقعی حضور در آن مناطق آشنا شوید. به این صورت، نیاز به مشاوران گردشگری کاهش می یافت و توصیف آنها جای خود را به تجربیات واقعی می داد. با این حال، هنوز هم می شد یک گام دیگر به جلو برداشت.
اکنون واقعیت مجازی و فیلم جاذبه های گردشگری کشورهای مختلف روی اینترنت قرار می گیرد تا گردشگران بتوانند در انتخاب مقاصد خود و همچنین برنامه ریزی سفرشان هم از آنها بهره ببرند. به این صورت، مناطق شناخته نشده جهان هم تنها با اتکا به یک فناوری نوین می توانند خود را به جهانیان بشناسند و با غول های گردشگری دنیا رقابت کنند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-خواندنیها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-خواندنیها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.