ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسئول انفجار در عربستان مشخص شد

در حالی که داعش مسوولیت انفجار روز گذشته در عربستان را برعهده گرفته است، وزارت کشور عربستان اعلام کرد، فرد عامل انتحاری عربستانی بوده است. خبرگزاری ایسنا: در حالی که داعش مسوولیت انفجار روز گذشته در عربستان را برعهده گرفته است، وزارت کشور عربستان اعلام کرد، فرد عامل انتحاری عربستانی بوده است.
یک عضو داعش که بنا بر اعلام وزارت کشور عربستان اقدام به قتل دایی خود کرده بود، در نزدیکی یکی از زندان‌های عربستان خود را منفجر کرد که این امر به کشته شدن عامل انتحاری و زخمی شدن دو نیروی امنیتی عربستان منجر شد.
بنابر اعلام مسوولان امنیتی عربستان، نیروهای امنیتی پس از مشکوک شدن به خودرو، تلاش کردند تا خودرو را متوقف و سرنشین آن را پیاده کنند که نوجوان عضو داعش خود را در داخل خودرو منفجر کرد و به زندگی خود با این کار پایان داد.
داعش با صدور بیانیه‌ای در پایگاه‌های اینترنتی وابسته به خود با بر عهده گرفتن مسوولیت این اقدام اعلام کرد که این عملیات یک عملیات ترکیبی بوده و دایی فرد مهاجم نیز توسط داعش کشته شده است.
عربستان اعلام کرده که فرد مهاجم پس از قتل دایی خود و سرقت ماشین وی، تلاش داشته تا همسر دایی‌اش را نیز به قتل برساند که این کار برای وی مقدور نشده است.
وی سپس قصد انجام یک عملیات تروریستی علیه مواضع دولتی یا منافع کشورهای خارجی داشته که با واکنش نیروهای امنیتی موفق به انجام این عمل نشده است.
وزارت کشور عربستان می‌گوید: عامل انتحاری از شهروندان عربستان و عضو داعش بوده و وضعیت سلامتی دو نیروی زخمی شده این وزارتخانه خوب است و آسیب جدی به آنها وارد نشده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.