ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زمان بازگشایی سفارت کوبا در آمریکا

مقامات کوبایی اعلام کردند، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه، با همتای کوبایی خود برای بازگشایی روابط دیپلماتیک بین دو کشور پس از نیم قرن قطع رابطه دیدار خواهد کرد. خبرگزاری ایسنا: مقامات کوبایی اعلام کردند، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه، با همتای کوبایی خود برای بازگشایی روابط دیپلماتیک بین دو کشور پس از نیم قرن قطع رابطه دیدار خواهد کرد.
جان کری وزیر خارجه آمریکا به همین منظور در روز آغاز رسمی روابط دیپلماتیک واشنگتن - هاوانا در محل وزارت خارجه آمریکا میزبان برونو رودریگز، همتای کوبایی خود خواهد بود.
رودریگرز همچنین در جلسه‌ای رسمی در محل حافظ منافع کوبا در واشنگتن حضور خواهد یافت. به گفته وزارت خارجه کوبا سفارت این کشور یک دقیقه پیش از نیمه شب دوشنبه در واشنگتن بازگشایی خواهد شد.
تاکنون وزارت خارجه آمریکا برنامه روز دوشنبه کری را اعلام نکرده است اما جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه در این باره گفته است، انتظار می‌رود یکی از مقامات ارشد دیپلماتیک آمریکا در مراسم بازگشایی سفارت کوبا حضور یابد. رودریگرز در سفر خود به واشنگتن از سوی هیات بزرگی شامل رییس مجلس کوبا همراهی می‌شود. با این حال هنوز تاریخ دقیق بازگشایی سفارت آمریکا در هاوانا مشخص نیست.
پیش از این و در روز چهارشنبه رائول کاسترو، رییس جمهور کوبا از همتای آمریکایی خود خواست تا با استفاده از قدرت اجرایی خود تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را لغو کند.
کاسترو این تحریم‌ها را مهم‌ترین مانع در مسیر عادی‌سازی روابط بین دو کشور توصیف کرد.
روابط دیپلماتیک واشنگتن – هاوانا در سال 1961 مدت کوتاهی پس از به قدرت رسیدن فیدل کاسترو متوقف شد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.