ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طوفان شن در خراسان رضوی جان یک نفر را گرفت

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: سرعت وزش تندباد در این استان عصر چهارشنبه به 100 کیلومتر در ساعت رسید. به گزارش نامه‌نیوز، یحیی قائنی‌پور چهارشنبه شب گفت: در پی شدت گرفتن وزش باد در نواحی غربی استان عصر چهارشنبه سرعت تندباد در شهرستان سبزوار به 100 کیلومتر در ساعت رسید که بیشترین سرعت ثبت شده در استان بود.
وی اظهار کرد: همچنین سرعت وزش باد اکنون در شهرستان سرخس نیز به 97 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
وی سرعت وزش باد در مشهد را نیز طبق آخرین گزارش‌ها 36 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و افزود: تا ساعات پایانی شب در نقاط غربی استان شاهد وزش باد همراه با گرد و خاک و بارش های رگباری با احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب خواهیم بود.
وی با بیان اینکه وزش تندباد، روز پنجشنبه در نواحی شرقی استان شدت خواهد داشت، افزود: وزش باد بیشتر شهرستان‌های سرخس و تایباد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود شدت وزش آن در این مناطق به 72 کیلومتر بر ساعت برسد و شاهد افزایش چشمگیر گرد و خاک در این شهرستان‌ها باشیم.
بر اساس اطلاعیه صادره از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در روز چهارشنبه، شدت وزش باد در نواحی غرب و جنوب غربی این استان به خصوص در مناطق بردسکن، کاشمر، کوهسرخ، سبزوار، گناباد و کاخک گناباد بیشتر از دیگر نقاط استان پیش‌بینی شده بود.
طوفان شن در خراسان رضوی قربانی گرفت
 
معاون فرماندار داورزن گفت: طوفان شن عصر چهارشنبه در این شهرستان در منطقه غربی استان خراسان رضوی خسارت جانی و مالی برجای گذاشت.
علیرضا عبداللهی چهارشنبه شب افزود: در پی این طوفان یک نفر از اهالی روستای چشام بر اثر ریزش آوار جان باخت و سه نفر نیز در روستاهای چشام و ریوند مصدوم شدند.
وی ادامه داد: طوفان که از شهرستان شاهرود به سمت داورزن در حرکت بود به تاسیسات زیربنایی نیز خسارت زده است.
معاون فرماندار داورزن گفت: همچنین ایراد خسارت جدی به تاسیسات برق این شهرستان منجر به قطع جریان برق در برخی از روستاها شد.
وی افزود: با تلاش کارکنان شرکت برق جریان انرژی در داورزن وصل شده و هم اینک تنها برق روستای مزینان قطع است.
عبدالهی ادامه داد: همچنین به بخشی از تاسیسات آبرسانی شهری و روستایی آسیب وارد شده و بر اساس گزارش‌های اولیه خسارات زیادی نیز در بخش کشاورزی و باغها بر جای مانده است.
وی گفت: تعدادی از درختان و دیوارهای برخی روستاهای نیز تخریب شده است.
فرمانده پلیس راه سبزوار نیز گفت: در پی طوفان جاده سبزوار- شاهرود در این منطقه به مدت یک ساعت بسته شد.
سرهنگ علی فتحی افزود: پس از کاهش سرعت طوفان این جاده بازگشایی می شود اما هم اینک عمق دید افقی بسیار پایین است و رانندگان توانایی راندن ندارند.
وی ادامه داد: بروز طوفان شن در سطح جاده محور سبب تصادف زنجیره ای نیز شد سه مصدوم بر جای گذاشت.
رئیس اداره هواشناسی سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل نبود ایستگاه هواشناسی در منطقه داورزن امکان سنجش سرعت باد و میزان کاهش دید افقی وجود ندارد.
محمد سیاح عطار افزود: این اداره روز گذشته در مورد وقوع این طوفان هشدار داده بود.
داورزن در 310 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-خواندنیها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-خواندنیها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.