ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احتمال کاهش نظامیان آمریکایی و افزایش نظامیان ناتو در افغانستان

ریچارد اولسن نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان اعلام کرد که تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان احتمالا به ۵۵۰۰ نظامی کاهش می‌یابد اما تعداد نظامیان ناتو به ۹ هزار تن افزایش خواهد یافت.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، «ریچارد اولسن» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان گفت: سطح فعلی نیروهای آمریکایی در افغانستان تا پایان سال جاری حفظ خواهد شد و احتمالا این تعداد در سال آینده به 5500 نظامی کاهش می‌یابد.

اولسن افزود: همچنین احتمال دارد تا نیروهای ناتو در افغانستان به 9000 نظامی افزایش یابد.

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان ادامه داد: این نیروها در پایگاههایی کوچک در سراسر افغانستان مستقر خواهند شد.

وی افزود: آمریکا از سال 2018 تا 2020 میلادی بیش از سه میلیارد دلار به نیروهای امنیتی افغانستان کمک خواهد کرد.

اولسن بیان کرد: ادامه کمک آمریکا با نیروهای افغانستان احتمال مذاکرات میان دولت و طالبان را افزایش خواهد داد اما این کمک‌ها دایمی نخواهند بود.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به تازگی اختیارات تازه‌ای را به نیروهای خود در افغانستان داده است که بر اساس آن این نیروها می‌توانند در جنگ زمینی و هوایی آزادی بیشتری داشته باشند.

نیروهای آمریکایی از سال 2014 میلادی به بعد اجازه یافتند تا در مقابل تهدیدهای احتمالی مستقیم علیه آنها و یا شکست نیروهای نظامی امنیتی افغانستان، در جنگ با طالبان شرکت کنند.

این در حالی است که برخی از فرماندهان نیروهای آمریکایی از این افزایش اختیارات شکایت دارند.

آنها می‌گویند که این دستورات مشخص نیست و به راحتی می‌توانند به گونه‌ای دیگری تفسیر شوند بنابراین نظامیان این کشور در دادگاههای نظامی مورد بازپرسی قرار خواهند گرفت، محکوم یا مجازات می‌شوند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که افزایش اختیارات نیروهای آمریکایی موجب سردرگمی بیشتر این نیروها خواهد شد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.