ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سومین جشنواره ملی گل گاوزبان در جنت رودبار رامسر آغاز شد

فرماندار رامسر در مراسم آغا به کار این جشنواره گفت : در سال اقتصاد مقاومتی برگزاری چنین جشنواره هایی علاوه بر معرفی قابلیت های منطقه ، به تولید و افزایش درآمد کشاورزان کمک می کند.
حسین سروری افزود : برگزاری این جشنواره در مهد تولید گیاه دارویی گل گاوزبان به توسعه گردشگری روستایی این منطقه کمک می کند ضمن اینکه روستای جنت رودبار رامسر به عنوان طرح پایلوت اقامتگاه بوم گردی در کشور مطرح شده است.
وی گفت : مطالعات طرح بوم گردی این روستا به پایان رسیده و امیدوارم که با حمایت مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان هر چه زودتر طرح اقامتگاه بوم گردی این روستا اجرایی شود.
فرماندار رامسر افزود : دولت تدبیرو امید و استاندارمازندران همواره بر تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای برنامه های عملی اقتصاد مقامتی تاکید دارند و این جشنواره نیز در این راستا برگزار می شود.
سروری تاکید کرد : برای حمایت از تولید کنندگان باید تاسیس کارخانه های گیاهان دارویی نظیر گل گاوزبان و صدور آن به شهرهای دیگر و حتی خارج از کشور برنامه ریزی شود تا علاوه بر جذب فارغ التحصیلان کشاورزی به اقتصاد کشاورزان کمک کند.
بر اساس آمار جهاد کشاورزی رامسر 130 هکتار از زمین های این شهرستان زیرکشت گیاه دارویی گل گاوزبان قرار دارد.
سالانه بین 30 تا 40 تن گیاهان داوریی خشک از این منطقه برداشت می شود.
در حاشیه برگزاری جشنواره گل گاوزبان علاوه بر نمایش محصولات مختلف سنتی و محلی ، لافند بازی به عنوان آئین سنتی این منطقه اجرا شد.
دهستان و روستای جنت رودبار از توابع بخش مرکزی رامسر است و یکی از مناطق ییلاقی این شهرستان به شمار می رود.
فاصله این روستا که 120 خانوار و 351 نفر جمعیت دارد تا جاده اصلی ساحلی 45 کیلومتر است.
جنت رودبار از سمت شمال به جنگل دالخانی، بخش جلگه ای و دهستان سخت سر و از سمت شرقی به دهستان گلیجان و دوهزار، از سمت جنوب به اشکور رامسر و از سوی غرب به مناطق جنگلی و مراتع دهستان جواهرده محدود می شود.
دهستان جنت رودبار مشتمل بر 59 آبادی، مرتع و توابع است .
/1602/7513/1654


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.