ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرنگی که در 20 ثانیه خونریزی را بند می‌آورد

کارآیی این محصول جدید به تازگی در بسیاری از محیط‌های مختلف اثبات شده و جراحان در میدان جنگ برای اولین بار با موفقیت توانستند از این سرنگ برای بند آوردن خونریزی یک سرباز مجروح استفاده کنند. به گزارش نامه نیوز ، محققان موفق به ساخت سرنگی شدند که می‌تواند ظرف 20 ثانیه خونریزی‌های شدید را بند آورد.
 این سرنگ جدید که XStat نام دارد، مملو از اسفنج بوده و می‌تواند در مراقبت‌های پزشکی بسیار موثر باشد.
کارآیی این محصول جدید به تازگی در بسیاری از محیط‌های مختلف اثبات شده و جراحان در میدان جنگ برای اولین بار با موفقیت توانستند از این سرنگ برای بند آوردن خونریزی یک سرباز مجروح استفاده کنند.
عملکرد این سرنگ که استفاده از آن برای اولین بار در میدان جنگ در سال 2014 به تصویب رسید، به گونه‌ای است که زخم را با اسفنج‌های سلولزی کوچک پر کرده و باعث بند آوردن خونریزی می‌شود.
این اسفنج‌ها از خمیر چوب ساخته شده و با کیتوزان پوشش دهی شده اند.
کیتوزان یک ترکیب ضد میکروبی موجود در پوست سخت پوستان است. این ترکیب نه تنها با باکتری ها مبارزه می‌کند، بلکه باعث لخته شدن خون نیز می‌شود. این اسفنجها با اعمال فشار با سرعت از خونریزی شریانی جلوگیری می‌کند.
نسخه غیر نظامی این سرنگ، که XStat 30 نام دارد، توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای استفاده توسط عموم مردم در ماه دسامبر سال گذشته رونمایی شد.
این پانسمان می‌تواند تا چهار ساعت استفاده شود و امید است بتوان از این سرنگ برای جلوگیری از خونریزی افراد تا قبل از رسیدن به بیمارستان جلوگیری کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پزشکی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-پزشکی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.