ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراق خواستار نشست فوری درباره ترکیه شد

وزارت امور خارجه عراق امروز(پنجشنبه)، خواستار برگزاری نشست فوری وزیران خارجه اتحادیه عرب برای بررسی ورود نیروهای ترکیه به خاک این کشور شد. خبرگزاری ایرنا: وزارت امور خارجه عراق امروز(پنجشنبه)، خواستار برگزاری نشست فوری وزیران خارجه اتحادیه عرب برای بررسی ورود نیروهای ترکیه به خاک این کشور شد.
احمد جمال سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در گفت وگو با پایگاه خبری سومریه نیوز گفت، وزارت امور خارجه عراق همچنین رایزنی های خود را با اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز کرده و خواستار صدور قطعنامه ای در شورای امنیت در محکومیت این اقدام ترکیه که نقض حاکمیت ملی این کشور به شمار می آید، است.
وی همچنین افزود، عراق به رایزنی با کشورهای دوست درمورد حضور نظامیان ترکیه در خاک خود ادامه می دهد.
این درحالی است که ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق روزچهارشنبه در دیدار با «برت مک گورک» نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا درائتلاف ضد داعش گفت: مهلتی که عراق به ترکیه برای خارج کردن نیروهایش داده بود، به پایان رسیده است و بغداد برای توقف نقض حاکمیت ملی و حفظ مرزهای خود به سازمان ملل، شورای امنیت، اتحادیه عرب و دیگر سازمان های بین المللی مراجعه خواهد کرد.
باقر جبر الزبیدی وزیر حمل و نقل عراق نیز روز گذشته در این باره گفته بود: حضور بیش از یکهزار و 100 نظامی ترکیه به همراه شماری تانک، زرهپوش و نیروهای اطلاعاتی در منطقه «بعشیقه»، تهدیدی علیه امنیت ملی عراق به شمار می رود.
نخست وزیر عراق یکشنبه شب در بیانیه ای، 48 ساعت به ارتش ترکیه فرصت داد خاک این کشور را ترک کند و آنکارا را تهدید کرد در صورت عدم عقب نشینی، موضوع را به شورای امنیت سازمان ملل خواهد کشید.
روابط عراق و ترکیه پس از ورود نیروهای نظامی ترکیه به عراق متشنج شده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.