ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اتهام وزیر اماراتی به ایران

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در یادداشتی در یک روزنامه انگلیسی بازهم ایران را به برافروختن آتش اختلافات مذهبی در منطقه متهم کرد خبرگزاری فارس: «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجی امارات عربی متحده در واکنش به وافق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با 5+1 ادعا کرد که تهران پس از آزادشدن پول‌های بلوکه شده‌اش، از این منابع مالی در راستای فتنه‌افروزی استفاده خواهد کرد.
وی که پیش از این بارها ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرده است، در مقاله‌ای جدید که در روزنامه «فاینانشال تایمز» لندن منتشر کرد، مدعی شد: «در صورتی که ایران گزینه اشتباه را ترجیح دهد ما نیز نگران سرنوشت منطقه خود هستیم».
وزیر مشاور در امور خارجی امارات همچنین به برخی از درگیری‌ها در منطقه و به فعالیت‌هایی اشاره کرد و گفت که ایران می‌توان در راستای خاموش کردن شعله‌های آن اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه تندروی و افراط‌گرایی یکی از بدترین مشکلات کشورهای عربی است، مدعی شد: «ایران در منطقه تلاش دارد که آن (تندروی و افراط‌گرایی) را برافروزد و با همکاری با کشورهای عربی می‌توان [شعله] آن را خاموش کرد».
در همین راستا، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی شامگاه پنجشنبه (شب گذشته) در دیدار با جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته بود که از بازرسی شدید تاسیسات هسته ای ایران استقبال می‌کنیم.
وی همچنین مدعی شده بود: امیدواریم که ایران از کاهش تحریم‌ها به نفع ملت ایران استفاده کند نه اینکه وارد ماجراجویی‌ها در منطقه شود.
وزیر خارجه عربستان که کشورش به حمایت از تروریسم در منطقه متهم است، در پایان ادعا کرد: از ادامه تحریم‌ها علیه ایران به دلیل حمایت از تروریسم استقبال می‌کنیم.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.