ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین ایرباس نو کشور در مهرآباد به زمین نشست

نخستین ایرباس نو کشور دقایقی پیش در فرودگاه بین المللی مهرآباد به زمین نشست.


خبرگزاری تسنیم: ساعت 14:45 دقیقه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تعدادی از نمایندگان مجلس نخستین فروند از هواپیماهای ایرباس خریداری شده وارد کشور شد.
این نخستین فروند از هواپیمایی است که کمپانی ایرباس به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل می‌دهد. به گفته مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران این هواپیما برای مسیرهای داخلی این ایرلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اوایل ماه جاری قرارداد نهایی خرید 100 فروند هواپیمای ایرباس  بین این شرکت و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امضا شد. قراردادی که ارزش آن 10.5 میلیارد دلار است. با احتساب قرارداد 16.6 میلیارد دلاری بوئینگ (80 فروند) و یک میلیارد دلاری ATR (20 فروند) مجموع خریدهای ایران‌ایر بیش از 28 میلیارد دلار است.
قرار است در سال جاری میلادی 7 فرونددیگر از سفارشات ایران‌ایر توسط ایرباس تحویل شود.
دیشب نخستین ایرباس نو ایران‌ایر رسما توسط کمپانی ایرباس در تولوز فرانسه تحویل ایران شده بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.