ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تیم پلیس نظامی لیتوانی به افغانستان اعزام شد

نیروهای لیتوانی
وزارت دفاع لیتوانی اعلام کرد که تیم پلیس نظامی این کشور به افغانستان اعزام شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع لیتوانی اعلام کرد: تیم پلیس نظامی نیروهای مسلح این کشور به افغانستان اعزام شد.

براساس گزارش خبرگزاری لیتوانی، مراسم اعزام تیم پلیس نظامی این کشور روز 10 ژانویه در مقر فرماندهی ستاد مشترک ارتش لیتوانی برگزار شد.

در ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، 19 نیروی نظامی لیتوانی حضور دارند.

نظامیان لیتوانی از سال 2007 میلادی در پایگاه عملیات ویژه موسوم به «گابریلیوس» در ولایت قندهار درجنوب افغانستان مستقر بودند که به شهرهای کابل و هرات انتقال یافتند.

پایگاه گابریلیوس از سال‌ 2007 تا 2015 میلادی، مقر اصلی نیروهای عملیات ویژه گردان هوایی لیتوانی در افغانستان محسوب می‌شد که پس ازخروج کارمندان نظامی این کشور، مدیریت این پایگاه به فرودگاه قندهار واگذار شد و با آغاز ماموریت جدید «حمایت قاطع» نیروهای ناتو، نظامیان لیتوانی به ماموریت جدید اعزام شدند.

از سوی دیگر، پارلمان کشور لتونی نیز حضور نظامیان خود در ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان را تا سال 2020 میلادی تمدید کرده است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.