ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویب ۲۵ طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، علی مویدی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی که با حضور رحمانی فضلی، وزیر کشور در اراک برگزار شد، اظهار داشت: ۲۵طرح در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و امور فرهنگی استان مرکزی و همچنین حوزه مبارزه با مواد مخدر استان طی دو روز گذشته از سوی اعضای کارگروه مطرح و بررسی شد که در نشست روز جاری توسط وزیر کشور به تصویب رسید.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در استان مرکزی در حوزه مبارزه با معضل اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی افزود: استان مرکزی از جمله استان های پیشرو در زمینه توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور افزود: طی سال جاری ۷۰ درصد از کشفیات مواد مخدر استان مرکزی از گلوگاه دلیجان به دست آمده و در مصوبات امروز برای احداث ساختمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در این گلوگاه بودجه تخصیص یافت.

مویدی با بیان اینکه در استان مرکزی به لحاظ استقرار واحدهای بزرگ و صنعتی بودن و به تبع آن داشتن شرایط و فضای کارگری، طبیعتا آسیب اعتیاد بیشتر به چشم  می خورد، تصریح کرد: در استان مرکزی در ارتباط با پیشگیری از اعتیاد اقدامات خوبی انجام شده و از سوی دیگر برای زنان معتاد و آموزش آنان نیز اقداماتی در مرکز استان در دست انجام است .

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور عنوان کرد: ستاد مبارزه با موادمخدر کشور تلاش می کند تا سیاست ها و راهبردهای را به طور دقیق پیاده سازی کند .

مویدی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی دارای محورهای مواصلاتی پر تردد است و بعضا رانندگان وسایل نقلیه سنگین گرفتار اعتیاد هستند و شرایط آنان خطراتی را در جاده ها به همراه دارد، برنامه ای برای شناسایی آنان و خارج کردنشان از چرخه حمل و نقل در دست اجرا است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصویب ۲۵ طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان مرکزی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.