ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تربیت 10 میلیون حافظ قرآن رسالت وزارت آموزش و پرورش است

مسیب زاده
مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش تربیت ۱۰ میلیون حافظ را مهم‌ترین رسالت وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: سند اجرایی طرح جامع تقویت و توسعه فرهنگ نماز در آموزش و پرورش تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدرضا مسیب‌زاده در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای طرح مبین قریب 2 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی تربیت 10 میلیون حافظ را مهم‌ترین رسالت وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: سند اجرایی طرح جامع تقویت و توسعه فرهنگ نماز در آموزش و پرورش تدوین شده است که نخستین گام آن اجرای طرح مبین در مدارس کشور است.

مدیرکل  قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اجرای 12 دوره از طرح مبین در 9 استان کشور تصریح کرد: تاکنون بیش از 8 هزار نفر از مجریان و مدیران طرح مبین در مدارس کشور آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

مسیب‌زاده سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری فعالیت‌ها و مشارکت‌پذیری را مهمترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش دانست و یادآور شد: امسال بیش از یک میلیون و 800 هزار جلد کتاب با  63 عنوان، در حوزه‌های قرآن و معارف قرآنی در بین دانش آموزان کشور توزیع شده است.

وی از توزیع 17 عنوان کتاب در 2 دوره ابتدایی در طرح امام‌شناسی بین دانش‌آموزان این مقطع خبر داد و افزود: در حال حاضر طرح امام‌شناسی تحت عنوان مصباح الهدی در مدارس کشور در حال اجرا می‌باشد که دبیرخانه کشوری امام سجاد(ع) در خراسان جنوبی مستقر است.

مدیرکل  قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت الله رفسنجانی قبل از اینکه یک چهره سیاسی باشند چهره‌ای قرآنی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: بیش از یک هزار و 700 نماز جماعت در مدارس استان به امامت ائمه جماعات روحانی و فرهنگی استان اقامه می‌شود.

عباس لامعی 17 سال قهر طبیعت و خشکسالی را مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش استان دانست و گفت: آموزش و پرورش در خراسان جنوبی دارای ریشه تاریخی است و مفاخر زیادی همچون مرحوم دکتر گنجی پدر علم جغرافیا، دکتر معتمدنژاد پدر علم ارتباطات، دکتر شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت و پرورفسور بلالی پدر علم سم شناسی را در دامان خود پرورش داده است.

وی برخورداری استان از دانش‌آموزان مستعد و معلمان مومن، متعهد و پرتلاش را دو عامل قوت آموزش و پرورش در این خطه از ایران اسلامی برشمرد و اضافه کرد: مهم‌ترین دغدغه اولیای دانش‌آموزان استان علیرغم مشکلات عدیده اقتصادی  تحصیل و تهذیب فرزندانشان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.