صادرات بیش از 177هزار قطعه مرغ زنده گوشتی از شهرستان طبس

دکتر هادیان،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛گفت:از تعداد 283هزار و700 قطعه مرغ بدون آنتی بیوتیک تولیدی این شهرستا، با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان طبس 177هزار و700قطعه آن به سه استان خراسان رضوی ،یزد و سیستان و بلوچستان صادر شد.

وی افزود:مرغ بدون آنتی بیوتیک مرغی است که هیچ نوع آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش مصرف نکرده باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس گفت:در طول دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک ،کلیه مراحل تولید از ابتدا شامل نظارت بر شستشو،ضد عفونی وآماده سازی سالن ها،دان مصرفی وآزمایشات لازم بر روی نمونه های سرمی و دان اخذ شده وآزمایش جوجه های گوشتی در سنین مختلف از نظر باقی مانده آنتی بیوتیک ها و انجام امور بهداشتی و پیشگیری وصدور مجوز های بهداشتی قرنطینه ای توسط کارشناسان این شبکه صورت می گیرد.

دکتر هادیان افزود:علاوه بر صادرات به سایر استان ها، همچنین 106هزار و600قطعه مرغ فاقد انتی بیوتیک نیز به کشتارگاه های داخل استان فرستاده شد.

انتهای پیام/ب

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرات بیش از 177هزار قطعه مرغ زنده گوشتی از شهرستان طبس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.