ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محبوبیت شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نزد افغانستانی‌ها

رفسنجانی و مردم افغانستان
همانطور که از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان شخصیتی ارزنده در جمهوری اسلامی یاد می‌شود، مردم افغانستان نیز برای این شخصیت احترام زیادی قائل هستند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت‌های مطرح انقلاب اسلامی ایران بود که رحلت ایشان علاوه بر ملت ایران، اندوهی برای ملت افغانستان نیز محسوب می‌شد.

پس از رحلت آیت الله رفسنجانی در عصر روز یکشنبه هفته جاری، بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز تسلیت در این زمینه، نقش ایشان را در ارتباط دو ملت ایران و افغانستان خصوصا در مورد حضور مهاجرین افغانستانی در ایران در زمان ریاست جمهوری وی ارزنده یاد کردند.

در این زمینه می‌توان به بخش فارسی خبرگزاری آناتولی و چندین رسانه دیگر که خبر تسلیت مقامات افغان را نسبت به رحلت آیت‌الله رفسنجانی به نشر رساندند استناد نمود.

چند نفر از شخصیت‌های افغانستانی نیز در رابطه با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز تاسف کرده و این ضایعه را به ملت ایران تسلیت گفته است و همچنین شخصیت ایشان را در مسائل افغانستان به ویژه در خصوص پذیرش مهاجران افغانستانی در زمان ریاست‌جمهوری وی بسیار تاثیرگذار خواندند.

پس از انتشار خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی،  پیام‌های تسلیت مردم افغانستان به ملت ایران و همچنین ستایش از شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی فضای صفحات اجتماعی را پر کرد.

 

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.