ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دشت‌های استان گلستان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند

خشکسالی دشت کبودرآهنگ و بروز فروچاله ها
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان گفت: بخوان‌های زیرزمینی و دشت‌های استان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند و باید با یک استراتژی مشخص در کوتاه مدت به سمت سدسازی حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمد هادی رحمتی صبح امروز در دیدار مدیران آب و فاضلاب استان با استاندار گلستان اظهار داشت: با توجه به همه کمبودها و زیرساخت‌هایی که در سال‌های گذشته اجرا شده، آینده آب شرب شهر گرگان با چاه جوابگو نیست و با هماهنگی مجموعه صنعت آب استان باید به سمت آب‌های سطحی حرکت کنیم و به مرحله اجرا برسانیم.

وی ساخت سد را از اولویت‌های مهم برای تامین آب در شهر گرگان دانست و افزود: آبخوان‌های زیرزمینی و دشت‌های استان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند و باید با یک استراتژی مشخص در کوتاه مدت به سمت سدسازی حرکت کنیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر با همت مسئولان و حوزه آب استان این مشکلات را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان تصریح کرد: در کنار تولیدی که انجام می‌شود مسئله اصلاح الگوی مصرف باید مدنظر باشد تا در شهر گرگان که میانگین مصرف حدود 220 لیتر در شبانه‌روز بوده با مدیریت مصرف آب شرب از سوی شهروندان مصارف کاهش یابد.

رحمتی درباره تبصره 3 ماده واحده قانون شرکت‌های آب وفاضلاب اظهار کرد: تبصره 3 یک مدل مالی جدید است که امیدواریم با توجه به افزایش و اصلاح قیمت‌های آب و فاضلاب بتوانیم اصلاح الگوی مصرف را در خانواده‌ها نهادینه کنیم.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: سهم سرانه آب در کشور حدود 1600 مترمکعب بوده که این میزان برای استان حدود 1400 مترمکعب است که این موضوع علت لزوم رعایت هر چه بیشتر الگوی مصرف و مصارف صحیح آب از سوی شهروندان محترم است.

حسن صادقلو افزود: تداوم مصرف کنونی، همه بخش‌ها حتی آب آشامیدنی مردم را دچار مشکل جدی، کمبود و حتی قطع خواهد کرد که در همین راستا پیشنهاد می‌شود در این حوزه و در ساختار سازمانی این شرکت جایگاه حوزه فرهنگ‌سازی الگوهای صحیح مصرف آب پررنگ شود.

وی اظهار داشت: در استان گلستان طرح جامع آب مورد بحث است و باید یک ارتباط ارگانیک و منسجم در بین حوزه‌های آب، جهاد کشاورزی و صنعت ایجاد شود تا بتوانیم همه در یک مسیر مشخص نسبت به مسئله آب حرکت کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دشت‌های استان گلستان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.