ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

270 میلیارد ریال به پیمانکاران پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر بدهی داریم

راهسازی
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر با تخصیص اعتبار کم و ضعیف نمی‌توان پروژه را پیش برد چرا که از بابت منابع ملی شدیدا تحت فشار هستیم و بدهی و مطالبات به پیمانکاران پروژه نیز بالای ۲۷۰ میلیارد ریال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشگین‌شهر، محبوب حیدری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: پروژه چهار خطه اردبیل به مشگین‌شهر جزو پروژه‌های شاخص است که نه تنها از سمت اردبیل به مشگین‌شهر بلکه از سه راهی فخرآباد تا پارس‌آباد از جمله پروژه‌های کشور است که مشخصات هندسی آن خیلی بالاست.

وی تصریح کرد: درپروژه‌ای اگر بخواهیم در ارتقاء راه از راه اصلی به بزرگراه یا آزادراه تبدیل شود سه شاخصه باید انجام شود که اولی آمار ترافیک، دومی سطح کیفیت سرویس آن جاده و سومی شدت جریان در بازه های زمانی 15 دقیقه‌ای در زمان اوج ترافیک است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر با تخصیص اعتبار کم و ضعیف نمی‌توان پروژه را پیش برد چرا که از بابت منابع ملی شدیدا تحت فشار هستیم و بدهی و مطالبات به پیمانکاران پروژه نیز بالای 270 میلیارد ریال است.

حیدری افزود: پروژه اردبیل به مشگین‌شهر در مقطع سه راهی فخرآباد تا سه راهی قره‌قیه از بابت آمار ترافیک که از سوی راهداری کشور به دست ما رسیده نیازی به ارتقاء از راه اصلی به بزرگراه نیست اما چون از لحاظ ایمنی نمی‌توان مقطعی را به بزرگراه و مقطع دیگر را با مشخصات راه اصلی در یک محور احداث کرد، بنابراین آن مقطع محور نیز به صورت بزرگراه در دست اقدام است.

وی در مورد احداث راه اصلی در منطقه تپه ماهور و دشت اظهار کرد: برای احداث راه اصلی در منطقه تپه ماهور و دشت برای هر کیلومتر راه مبلغ 20 میلیارد ریال هزینه می‌شود تا به پایان برسد و برای تکمیل علایم ایمنی و گاردریل محور 5 کیلومتر سه راهی فخر آباد به سه راهی قره‌قیه در جاده اردبیل به مشگین‌شهر حداقل 10 میلیارد ریال اعتبار لازم است تا سریع‌تر انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل علت وقوع تصادفات بیشتر در این محور را عدم رعایت سرعت مطمئنه دانست و گفت: در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای با فرهنگسازی توسط دستگاههای مربوطه می‌توانیم شاهد کاهش تصادفات در جاده ها باشیم.

حیدری بیان کرد: 65 تا 70 درصد علت حادثه در جاده‌ها عامل انسانی، 25-20 درصد عامل وسیله نقلیه است و سهم وضعیت جاده‌ها براساس تحقیقات 6 درصد است اما متاسفانه این موضوع اعلام نمی‌شود و جاده‌سازها مظلوم واقع می‌شوند اما در تحلیل وقوع تصادفات باید با دریافت اطلاعات فنی محل تصادف و با بررسی دقیق به علل آن بپردازیم و بعد با اطلاع‌رسانی شفاف نسبت به انعکاس آن از سوی رسانه‌ها اقدام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «270 میلیارد ریال به پیمانکاران پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر بدهی داریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.