ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از 90 درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی در طرح قرآن و عترت شرکت کردند

قرآن و عترت
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از شرکت بیش از ۹۰ درصد از دانش آموزان استان در طرح قرآن، عترت و نماز خبر داد و گفت: ۳۰ درصد از فرهنگیان استان نیز در مسابقات قرآن و عترت و نماز شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، غلامحسین نارمنجی ظهر امروز در نخستین دوره آموزشی طرح مبین ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مردی سیاست‌مدار و پیرو رهبری بود.

وی با بیان اینکه قرآن، عترت و نماز 3 ساحت ارزشمند است افزود: وقتی انسان خادم نماز، قرآن و عترت باشد باید به خود ببالد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در آموزش و پرورش توجه به این 3 موضوع جایگاه خوبی دارد بنابراین باید همه ما عنایت خاصی به این موضوع داشته باشیم.

نارمنجی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بخش قرآن تصریح کرد: در حال حاضر 15 مرکز دارالقرآن در استان وجود دارد و 3 هزار و 355 نفر در رشته‌های مختلف قرآن در این مراکز مشغول فعالیت هستند و باید توجه ویژه‌ای به این مراکز شود.

وی از فعالیت 45 مدرسه دارالقرآنی فعال در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح حفظ موضوعی قرآن کریم در تمام مدارس استان با شرکت 32 هزار و 771 دانش آموز انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری طرح تربیت داور قرآن کریم برای 100 نفر در استان خبر داد و یادآور شد: بیش از 4 هزار نفر دانش آموز و فرهنگی در طرح ملی حفظ قرآن کریم شرکت کردند.

نارمنجی از شرکت بیش از 90 درصد از دانش‌آموزان استان در طرح قرآن، عترت و نماز خبر داد و اظهار داشت: 30 درصد از فرهنگیان استان نیز در مسابقات قرآن و عترت و نماز شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در بخش عترت نیز امسال اجرایی کردن طرح مصباح‌الهدی با سبک زندگی امام سجاد (ع) انجام شده است افزود: در بخش نماز نیز برگزاری اقامه نماز جماعت در بیش از یک هزار و 700 مدرسه با حضور 500 روحانی انجام شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان، اجرای طرح مبین، حفظ موضوعی قرآن کریم را از دیگر اقدامات انجام شده در بخش نماز عنوان کرد.

نارمنجی بیان کرد: از بین یک هزار و 886 ساختمان آموزشی در استان تعداد 388 نمازخانه مستقل، 507 نمازخانه کلاسی و 222 نمازخانه چند منظوره وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح استان 433 نمازخانه مورد نیاز است گفت: همچنین در سطح استان 375 نمازخانه نیز نیازمند تجهیز است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 90 درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی در طرح قرآن و عترت شرکت کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.