ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی فنی شورولت کوروت‌های C7 جزیره کیش، سه‌قلوهای جزیره در کنار یکدیگر

فنی: آرمین محسنی
عکس: آریا محسنی

همانطور که می‌دانید جزیره کیش یکی از قطب‌های اصلی خودرویی در کشور است. با توجه به اینکه این جزیره زیبای مرجانی منطقه آزاد تجاری است، تاکنون پای بسیاری از سوپراسپرت‌های روز دنیا و همچنین خودروها لوکس به آن باز شده است. البته با وجود اینکه در مناظق آزاد تجاری محدودیت وارد کردن خودروهای خاص و کمیاب نسبت سایر نقاط کشور کمتر است، بازهم با این حال تعداد سوپراسپرت‌های خاصی که در جزیره تردد می‌کنند بسیار کم است. که همین موضوع بر جذابیت آن‌ها افزوده است. از آنجایی که برندهای آمریکایی بسیار پرطرفدار و محبوب هستند، سوپراسپرت‌های آمریکایی نیز توانسته‌اند در میان نمونه‌های اروپایی و ژاپنی قد علم کرده و برای آن‌ها خط و نشان بکشند. نکته‌ای که در میان وجود دارد این است که اخیرا با وضع قانون منع واردات خودروهای آمریکایی به مناطق آزاد تجاری، شاید دیگر نتوان مدل‌های به‌روز شده خودروهای امریکایی را در مناطق آزاد کشور دید. که این موضوع تا حدودی علاقه‌مندان به ماشین و به خصوص آمریکایی‌بازها را آزرده خاطر کرده است.

کوروت فرزند خلف کمپانی شورولت است که از بدو تولد توانست موفقیت‌های زیادی را برای این برند آمریکایی کسب کند. نسل آخر این خودروی افسانه‌ای که در حال حاضر روی خط تولید کمپانی قرار دارد برای اولین بار در سال 2013 در نمایشگاه خودروی دیترویت به همگان معرفی و چند ماه پس از آن در سال 2014 فروش و عرضه آن آغاز شد. مدتی بعد از عرضه این خودرو خبرهایی مبنی بر ورود چند دستگاه از این سوپراسپرت تازه متولد شده به کشور منتشر شد که پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شاهد تردد سه دستگاه کوروت استینگری 2014 با رنگ‌های خاص و جذاب قرمز، زرد و سفید در جزیره کیش بودیم. البته لازم به ذکر است که کوروت C7 پس از جزیره کیش پا به خاک سایر مناطق آزاد تجاری کشور نیز گذاشت. با این وجود تا کنون تعداد قابل توجهی از این خودروی خاص در کشور وجود دارد. کوروت سفید رنگی که از آن یاد شد پس از وقفه‌ای طولانی توانست مجوز دریافت پلاک منطقه آزاد را دریافت کند و در کنار دو برادر دیگرش خی

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خودروبانک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.