ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خالی بودن تابوت تشییع شده آیت الله رفسنجانی ! / شایعه 0678

با وجود متفاوت بودن تابوتهای زمان نماز و تشییع، هیچ کدام خالی نبودند بلکه از هر کدام در بخشی از برنامه استفاده شد

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه
یک سایت خبری با انتشار چند تصویر، تشکیکی را درباره تابوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح کرد.بررسی تصاویر نماز بر پیکر آیت‌الله و بعد از آن در تشییع و در نهایت ورود تابوت به ضریح امام خمینی جزئیات جالب توجهی را فاش می‌کند.تابوتی که در مقابل رهبر انقلاب در مراسم نماز حاضر بوده، بلافاصله بعد از نماز به حرم مطهر امام خمینی رفته و در نهایت به ضریح وارد شده است اما تابوتی که روی خودرو حمل می‌شده، آن تابوت نبوده است و احتمالا پیکر آیت‌الله بعد از مراسم نماز مستقیما به حرم امام خمینی منتقل شده و تابوتی که در مراسم تشییع پیکر بوده خالی بوده است..» "

پاسخ شایعه
1. تابوت زمان نماز و تابوتی که تشییع شد یکی نبودند، اما هیچ کدام هم خالی نبودند!2. فرزند آن مرحوم در یک برنامه تلوزیونی توضیح داد با توجه به تجربه مراسم تشییع امام خمینی و حفاظت از پیکر، تدبیر استفاده از دو تابوت انجام شد.3. تابوت اول که ارتفاع و وزن کمتری داشت و قابل‌حمل بود برای زمان نماز تعیین شد و تابوت دوم که سنگین‌تر و دارای ارتفاع بلندتر بود در تشییع استفاده گردید تا اتفاقی برای پیکر نیفتد.http://yon.ir/tbth1
حق جو و حق طلب باشیملینک مطلب جهت انتشار:http://shayeaat.ir/post/758
پنجشنبه 23 دی 1395

[ منبع این خبر سایت شایعات می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شایعات منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.