ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حفاری مکانیزه مترو قم به پایان رسید

سعادت طلب
رئیس کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم از اتمام حفاری مکانیزه خط A مترو قم خبر داد.

مصطفی سعادت طلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اتمام حفاری مکانیزه خط A مترو قم اظهار داشت: حفاری قسمت مکانیزه تونل متروی خط A به اتمام رسیده و دستگاه TBM در چند روز گذشته از تونل خارج‌شده است.

وی بابیان اینکه دستگاه TBM نیاز به ریکاوری و بازطراحی دارد افزود: با توجه به اقداماتی که برای خط B قطار شهری قم انجام‌شده است، دستگاه TBM نیاز به بازطراحی دارد تا دوباره بتواند حفاری خط B مترو قم را آغاز کند.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: با توجه به خروج دستگاه حفاری فعلاً در حال ساخت ایستگاه‌های خط اول مترو هستیم و امیدواریم در شورای شهر آینده قم شاهد راه‌اندازی و بهره‌برداری از خط اول قطار شهری قم باشیم.

وی با تأکید بر اینکه قرار است فاز اول خط A مترو قم تا پایان سال 97 به بهره‌برداری برسد، ابراز کرد: با سرعتی که در حال حاضر در حفاری، ساخت ایستگاه‌ها ، جذب سرمایه‌ها و... در کنار جدیت مدیریت شهری وجود دارد، می‌توان بهره‌برداری کامل از خط A مترو را در پایان سال 99 متصور بود.

سعادت طلب خاطرنشان کرد: در شورای شهر آینده قم می‌توان علاوه بر تکمیل کامل خط A مترو، شاهد باشیم خط B هم در مرحله تحویل تونل، تعیین تکلیف ایستگاه‌ها قرار داشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.