فیون خواستار مذاکره با بشار اسد شد

بین الملل > خاورمیانه - تسنیم نوشت: نامزد محافظه کار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت بشار اسد از سوی بخشی از مردم سوریه حمایت می‌شود و بنا بر این غرب باید مذاکره با او را ادامه دهد.

به گزارش اسپوتنیک، فرانسوا فیون نامزد محافظه کار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و نخست وزیر سابق این کشور امروز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: مذاکره با بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای حل و فصل بحران این کشور هنوز امکان پذیر است. بشار اسد هنوز از سوی بخشی از مردم سوریه حمایت می شود، بنابر این غرب باید به مذاکره با وی ادامه دهد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی اف ام تصریح کرد: مخالفت با ایده مذاکره با نظام بشار اسد، موجب می شود تا دیپلماسی فرانسه و غرب خودشان را از حل و فصل بحران سوریه، مستثنی کنند. امروز مشاهده می کنیم که روسها، ترکها، ایرانی ها بدون مشارکت ما در حال حل و فصل بحران سوریه هستند.

فیون در عین حال ادعا کرد: من بر این مساله تاکید نمی کنم که بشار اسد در قدرت باقی بماند، چرا که اسد یک دیکتاتور است و من از سفر نمایندگان فرانسوی از سوریه که طی روزهای 5 تا 10 ژانویه انجام شده، استقبال و حمایت نمی کنم.

وی اظهار داشت: اسد هنوز از سوی بخشی از مردم سوریه حمایت می شود، به همین دلیل دیپلماسی غرب نباید مذاکره با او را متوقف کند.

روز دوشنبه بشار اسد در مصاحبه با رسانه های خبری فرانسوی از اظهارات فیون استقبال کرد که گفته بود "مقابله با تروریسم باید بدون دخالت در امور داخلی کشور صورت گیرد."

49311

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیون خواستار مذاکره با بشار اسد شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.