ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تکرار تاریکترین و تلخترین صف تاریخ در بلگراد/تصاویر

پناهجویان تقریبا منجمد شده در بلگراد برای دریافت غذا صف کشیده ساند. انتشار این تصاویر تکان دهنده هر مخاطبی را به یاد تاریک ترین روزهای اروپا و سرنوشت محتوم اوارگان در جنگ جهانی دوم می اندازد. آفتاب‌‌نیوز : سرویس اجتماعی-روزنامه های اروپایی اشاره کرده اند که تصاویر پناهجویانی که از کشورهای عموما اسیایی به بلگراد رسیده اند شبیه تصاویر زندانیان جنگی المانی در اتحاد جماهیر شوروی سابق است که مجبور به تحمل سرمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد بودند. گزارش شده است که از شدت سرما دست کم ۲۵ نفر در هفته گذشته فوت کرده اند. 
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنامه «دیلی میل» با کنایه اشاره می کند:«تعجب نکنید. این عکس امروز بلگراد است در سال ۲۰۱۷ میلادی اما شباهت زیادی با تصویر زندانیان المانی در استالینگراد در سال ۱۹۴۳ میلادی دارد. این تصویر مشابه آن چیزی است که بر انسان ها در جنگ جهانی دوم رفت و اکنون در آرشیوها وجود دارد». 
تصاویر نشان می دهند که اکثر پناهجویان در صربستان افغان تبار هستند. بخش عظیمی از این پناهجویان از نظر بهداشتی درسترسی به هیچ گونه امکانات اولیه ای ندارند و مجبورند با اب کثیف در بطری ها در سطل زباله شست و شوی خود را انجام دهند. این پناهجویان امیدوارند در بلگراد بتوانند مسیری برای سفر به کشورهای غربی ثروتمند پیدا کنند. 
ساکنان بلگراد شاهد صحنه های وحشتناکی در جریان جنک جهانی از حمله بمباران هوایی سنگین نازی ها در سال ۱۹۴۱ میلادی بودند زمانی که آن کشور بخشی از یوگسلاوی بود.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.