ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جنگنده های تایوانی ناو هواپیمابر چین را تعقیب کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت دفاع تایوان روز چهارشنبه اعلام کرد: در ادامه تشدید تنشها میان تایوان و پکن، ناو هواپیمابر چینی لیائونینگ از تنگه تایوان واقع در جنوب این کشور عبور کرده و وارد دریای چین شرقی شد.

در همین راستا منابع خبری تایوان از قول وزارت دفاع این کشور گزارش دادند: صبح روز چهارشنبه ناو هواپیمابر چینی همراه با چند کشتی جنگی دیگر از ناحیه جنوب غرب وارد منطقه حفاظتی نیروی هوائی تایوان شدند.

گفتنی است تایوان در اقدامی که نشانه تشدید تنش ها میان پکن-تایپه است، هواپیماهای جنگی و رزم ناوهای خود را در قالب عملیات کنترل و نظارت به رهگیری لیائونینگ واداشت.

لازم به ذکر است که اوایل ماه جاری مقامات پکن از انجام رزمایشهای ناو هواپیمابر این کشور در دریای جنوبی چین خبر داده بودند.

تحرکات نیروی دریائی چین درحالی در این منطقه انجام می گیرد که سفر رئیس تایوان به چهار کشور آمریکای لاتین هم اکنون در حال انجام بوده و وی در نیکاراگوئه بسر می برد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.