ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خیار شور، بهترین گزینه برای کنار غذا

با استفاده از این روش به راحتی خیار شورهایی خوشمزه تهیه کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 91 وب سایت آشپزباشی: خیار شور از مجموعه دستورغذایی های ایرانی است که ما، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. با استفاده از این روش به راحتی خیار شورهایی خوشمزه تهیه کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید.  مواد لازم: 
    سیر به میزان لازم    سبزیهای معطر  به میزان لازم    خیار  به میزان لازم    آب جوش  به میزان لازم    نمک  به میزان لازم   فلفل به دلخواه   خیار شور طرز تهیه:
1-خیارها را به صورت ایستاده در شیشه بچینید. 2- تعدادی حبه سیر و چند شاخه سبزی در بین آن ها قرار دهید. 3-در حدود ۲ تا ۳ سانتی متر سرکه در شیشه بریزید. 4- نمک را در آب جوش خنک شده حل کنید (تقریبا برای هر لیوان آب، نصف قاشق غذاخوری نمک) و شیشه را از آب پر کنید. 5- در شیشه را محکم ببندید و در دمای اتاق و محلی تاریک قرار دهید. 6- تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می برد تا خیار شور آماده شود. وقتی خیارها تغییر رنگ دادند، خیار شور آماده است. بعد از رسیدن خیار شور، آن را در یخچال نگه دارید. نکاتی در مورد تهیه ی خیار شور:
1- خیارها را تمیز بشویید و کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.
2- سیرها را پوست بگیرید.
3- از سبزی های معطر مانند ترخون و مرزه استفاده کنید. آن ها را تمیز بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. می توانید از سبزیجات خشک هم استفاده کنید.
4- آب جوش را کنار بگذارید تا خنک شود.
5- در صورت تمایل برای تند شدن خیارشورها، می توانید از تعدادی فلفل هم استفاده کنید.
6- مواد اولیه میزان دقیقی ندارند، چون با توجه به ذائقه تان و سایز شیشه هایی که استفاده می کنید، تغییر می کنند.
7- شیشه ها را تمیز بشویید و کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.
8- وقتی خیارها تغییر رنگ دادند، خیار شور آماده است، که بین ۲۰ تا ۳۰ روز طول می کشد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-آشپزی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-آشپزی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.